Szkolny chór w Dziennym Domu Pomocy
19-11-2019

I jeszcze raz o obchodach 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkolny chór wyjątkowo aktywnie uczestniczył w tym świętowaniu: zaśpiewał pieśni podczas szkolnej akademii, wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w OCK, 11. listopada w Kościele Salezjańskim, a 19. listopada gościł w Dziennym Domu Pomocy w Oświęcimiu.

Pierwszą część spotkania z seniorami stanowił występ, podczas którego zaprezentowaliśmy wybrane pieśni legionowe, zaśpiewaliśmy autorską piosenkę pt.”Krople historii”, a pięcioosobowy zespół: Ala, Iza, Piotrek z kl.7b, Zuzia z kl.8c i Mateusz z kl.8a zaśpiewali piosenkę o żołnierzach wyklętych pt. „Noc”. Druga część upłynęła pod znakiem wspólnego z seniorami muzykowania. Śpiewom towarzyszyły dźwięki akordeonów: Pana Józefa- seniora i Miłosza z 8c , keyboardu oraz wszelakich instrumentów perkusyjnych, jakie zostały nam udostępnione przez panie terapeutki. Wspólnemu muzykowaniu nie było końca, a na twarzach widoczna była radość, uśmiech, wzruszenie i duma. Seniorzy pogratulowali uczniom talentów i życzyli sukcesów, a chór? Znowu chce wrócić, może z kolędami i pastorałkami?