Parada patriotyczna 2019
11-11-2019

Z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości 11 listopada chętni uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli udział w patriotycznej paradzie ulicami starego miasta. Pięknie ubrani, z flagami w dłoniach, przeszli w biało-czerwonym korowodzie spod kościoła Salezjanów pod Pomnik Nieznanego Żołnierza. Tam odśpiewali hymn Polski i złożyli kwiaty w barwach narodowych. Podczas tej uroczystości obecny był sztandar naszej szkoły. Reprezentacja Czwórki jak zwykle była bardzo liczna. Emilka z kl. 6d jak co roku przyciągała uwagę swoim strojem - jej zdjęcia przewijały się w oświęcimskich mediach. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Dzień ten jest lekcją patriotyzmu i historii. Cieszymy się, że potraficie pokazać swoje przywiązanie do ojczyzny.