„BohaterOn- włącz historię”
31-10-2019

Ogólnopolska kampania o tematyce historycznej „BohaterOn- włącz historię” ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Sierpniowy zryw zapisał się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości takich jak patriotyzm, wolność czy walka z wrogiem. Niestety ostatni Powstańcy powoli odchodzą od nas. To oni pełnią ważną rolę w podtrzymaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia z tamtych dni. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność , pamięć i szacunek. Akcja BohaterOn pozwala na wyrażenie naszego uznania w bardzo symboliczny sposób. W szkole zostały przeprowadzone lekcje, które przybliżyły i wzbogaciły wiedzę dotyczącą Powstania Warszawskiego. Uczniowie zastanawiali się, kogo można nazwać bohaterem i jakimi cechami powinien się on wyróżniać. Wspólnie wysłuchali piosenek powstańczych, odpowiadali na pytania dotyczące powstania za pomocą aplikacji Kahoot. Poznali również biogramy żyjących powstańców i ich wspomnienia z obrony stolicy i walki z okupantem. Zajęcia zakończyły się wykonaniem laurek, kartek z podziękowaniami lub napisaniem listów. Wysłaliśmy ponad 200 podziękowań , aby uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego i pokazać, że pamiętamy ich heroizm i poświecenie.