Światowy Dzień Zwierząt 2019
04-10-2019

4 października w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. W tym roku organizacją obchodów i pomocy dla schroniska Animals zajęła się klas a 8b. Uczennice przygotowały zdjęcia i cytaty o zwierzętach, które mają zwrócić uwagę innych na trwającą akcję. W czasie Tygodnia dobroci dla zwierząt można było wrzucać dary pieniężne do puszek - nie musiały to być duże kwoty – zwierzakom przyda się każdy grosz. Zbierane tez były dary rzeczowe – karma, koce środki czystości, które pomogą bezdomnym zwierzakom przetrwać trudny zimowy czas.

Obchody Światowego Dnia Zwierząt mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.

Obchody celebrują organizacje ekologiczne i działające na rzecz ochrony zwierząt, organizacje non-profit, a także wegetarianie.

Sporo uczniów ma zwoje zwierzaki i opiekują się nimi na co dzień.