Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sp4_oswiecim@poczta.onet.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Garść informacji o konkursach muzycznych
18-06-2019


Drugi konkurs dotyczył muzyki polskiej, „Historia polskiej muzyki rozrywkowej”, również dla klas 4-8. W tym konkursie bezapelacyjnie zwyciężył Igor Petruczenko z kl.7c uzyskując najwyższy wynik- 100%, podobnie jak w ubiegłym roku. Trudność tego konkursu polega na tym, że trzeba się wykazać widzą teoretyczną i znajomością piosenek, kompozytorów i wykonawców polskich przebojów od 1918roku do współczesności. Dużą znajomością tematu wykazali się również: Marek Węglarz z kl.8b, Piotr Kajm z kl. 6b i Norbert Bednarski z kl.8b zajmując kolejne lokaty.
Trzeci konkurs jest konkursem zewnętrznym, przygotowywanym przez zespół niezależnych nauczycieli, muzyków spoza naszego miasta a jest to „Mała Olimpiada z Muzyki 2019”. Konkurs obejmuje szeroki zakres wiedzy z zakresu historii muzyki, podstaw muzyki, instrumentoznawstwa, elementy harmonii i znajomość dzieł i utworów muzycznych. Najlepszy jak dotąd wyniki zarazem I miejsce uzyskał Miłosz Sadkowski z kl.7c zdobywając 98% możliwych punktów. Miłosz zrobił tylko jeden drobny błąd tracąc 1 pkt., tak że do stu procent dzieliło go bardzo niewiele. Doskonałe wyniki uzyskali i inni uczestnicy: II miejsce- Natalia Małkus z kl.7c, III miejsce- Patryk Mucha z kl.8a, IV miejsce- Igor Petruczenko z kl 7c.
Końca dobiegł również całoroczny konkurs „Wirtuozeria 2019”, w którym punktacji podlegały umiejętności wokalne i instrumentalne, wiedza, osiągnięcia w różnych konkursach i aktywność muzyczna. Największą ilość punktów w tym roku zdobyło dwóch uczniów: Miłosz Sadkowski z kl.7c i Mateusz Chudy z kl.7a. Tuż za nimi znalazły się i inne osoby, które trzeba wymienić, które wyróżniająco uczestniczyły w kółku muzycznym, grały na różnych instrumentach, tańczyły, brały udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych a to między innymi: Piotr Kajm, Marta Tymińska, Milena Jaromin, Dominika Czerwik, Maja Jędrocha, Emilia Ścierska, Dominika Drabczyk, Iza Budzeń. Chórzystom bardzo dziękujemy za piękny śpiew. Życzymy wytrwałości i prosimy o jeszcze.
I jeszcze jeden konkurs pozaszkolny, który odbył się w Kętach- „Talent show” 2019. Wziął w nim udział Piotr Kajm, zaśpiewał piosenkę Dawida Podsiadło „W dobrą stronę” i zdobył II miejsce. Oto krótki fragment jego występu.
Wszystkim uczestnikom i wszystkim laureatom konkursów serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów w kolejnych edycjach. Zapraszamy również innych uczniów klas 4-8 do udziału w konkursach, wspólnej zabawy, pogłębiania wiedzy i znajomości utworów muzycznych. Tymczasem zakończmy rok szkolny fragmentem piosenki „Lato z komarami, lato swędzące...”. Do miłego zobaczenia!

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.