Cała Polska czyta dzieciom 2019
05-06-2019

W środę, 5 czerwca, klasy 5 d i 5 e wybrały się do MBP na spotkanie z przedstawicielami drużyny koszykarskiej KS Kadet Oświęcim, zorganizowane w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania przez trenera chłopięcej drużyny fragmentu powieści dla młodzieży. Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali lektury w niecodziennym wydaniu.
Następnie trener w sposób bardzo ciekawy opowiadał o młodych koszykarzach z KS Kadet Oświęcim, o ich sukcesach, wyjazdach na zagraniczne mecze. Nie zabrakło też informacji o drugiej stronie medalu, czyli wyczerpujących treningach, wysiłku, przegranych meczach.

Spotkanie zakończyło się, jak przystało na prawdziwych sportowców, zawodami. Niektórzy uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w wyścigu z kozłowaniem piłki. Zadanie nie było łatwe, bo ubrani byli w prawdziwy strój dorosłego koszykarza, który stanowił spore utrudnienie. Zawody przebiegły w wesołej atmosferze i w takich też humorach wszyscy powrócili do szkoły. Okazało się, że czytanie i sport mają wiele wspólnego - każda dziedzina na swój sposób nas rozwija i wprawia w dobry humor.