7a w Pieninach
18-05-2019

Uczniowie klasy 7a w dniach od 16 do 17 maja uczestniczyli w klasowej wycieczce w Pieniny. Z miłym i kompetentnym przewodnikiem w pierwszym dniu wycieczki zwiedzili skansen Wsi Orawskiej w Zubrzycy Górnej, Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej oraz zamek w Niedzicy. Na zaporze czorsztyńskiej podziwiali panoramę ośnieżonych Tatr oraz zobaczyli efektowne malowidło 3D przedstawiające fale wody jakby przelewające się przez koronę zapory. Po smacznej obiadokolacji w przytulnym pensjonacie rozegrali mecz siatkówki. W drugim dniu wycieczki zobaczyli produkcję słynnych oscypków w ekologicznej bacówce, obejrzeli film w galerii ze zbiorami Pienińskiego Parku Narodowego oraz spacerowali po pięknym Wąwozie Homole. Na koniec wycieczki zwiedzili uzdrowisko Szczawnica gdzie mogli degustować wody szczawiowe. Czas spędzony na wycieczce pozwolił poznać uroki polskich gór, historię Orawy, Spisza, i Podhala. Wycieczka była pełna radosnych chwil, nowych wrażeń, bliższego poznania się oraz mile spędzonego czasu przy dobrej aranżacji muzycznej.