W Warszawie klasy: 6c, 7c, 8c
17-05-2019

Klasy 6c, 7c i 8c podczas trzydniowej wycieczki zwiedzili naszą stolicę – Warszawę. Harmonogram wyjazdu był bardzo napięty i obfitował w wiele atrakcji. Swój pobyt rozpoczęli od wizyty w Centrum Nauki Kopernik. Poznali w praktyce wiele zjawisk z dziedziny fizyki, biologii i chemii, o których uczyli się podczas lekcji. Następnie wjechali windą na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. Z tarasu widokowego podziwiali rozległą panoramę Warszawy. Drugi dzień pobytu był również bardzo udany. Na wojskowym cmentarzu powązkowskim zobaczyli groby bohaterów narodowych, sportowców, ofiar kilku katastrof lotniczych. Podczas warsztatów w Muzeum Powstania Warszawskiego dowiedzieli się o życiu w okupowanej Warszawie i przebiegu walk powstańczych. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta, gdzie zobaczyli: mury miejskie, Pomnik Małego Powstańca, Barbakan, Pomnik Syrenki, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski, Bazylikę św. Jana Chrzciciela. Na Placu Piłsudskiego obserwowali zmianę warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Ostatni dzień wyjazdu dostarczył im kolejnych wrażeń. Mieli okazję zobaczyć stadion PGE Narodowy. Wśród uczniów jest wielu kibiców piłki nożnej i wizyta tam była spełnieniem ich marzeń. Miejsca, które zobaczyli: szatnie piłkarzy i trybuny, wywołały na nich wielkie wrażenie. Ostatnim punktem wyjazdu był spacer po Łazienkach Królewskich. Uczestnicy wycieczki podziwiali Pałac na Wodzie i Teatr na Wyspie, Pomnik Chopina oraz florę i faunę ogrodu łazienkowskiego. Wszyscy uważają wycieczką za udaną i nie zapomną pobytu w stolicy. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu, geografii, historii i kultury.