17-04-2019

Egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w tym roku szkolnym po raz pierwszy w historii. Objął on wiadomości i umiejętności określone w podstawie w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych w klasach I–VIII.

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Egzamin ósmoklasisty miał formę pisemną i trwał 3 dni. Uczniowie zdawali pierwszego dnia język polski, drugiego matematykę, a trzeciego język obcy nowożytny.

W dniu zakończenia roku szkolnego każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Wszystkim naszym tegorocznym absolwentom życzymy jak najlepszych rezultatów oraz dostania się do wymarzonych szkół średnich.