1b na wyprawie w Krakowie
08-01-2019

Pani Teresa zajmuje się edukacją kulturalną i artystyczną dzieci i młodzieży – współpracuje m.in. z Muzeum Narodowym w Karkowie, Małopolskim Instytutem Kultury. Jest wykładowcą Uniwersytetu Dzieci, członkinią Stowarzyszeia Lud-Art. Pani Teresa jest także autorką oraz ilustratorką przewodników, gier i książeczek dla dzieci o tematyce etnograficznej, m.in. „Zaciorka" – gra memory, „Poradnik młodego etnografa", „Morze w butelce", „Wokół Jeziora Mucharskiego", „O wzgórzu, mnichach i historii", „Park Etnograficzny w tokarni. Mały przewodnik" „Dobry trop. Przewodnik dla dzieci po Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach" . W ramach własnej „Pracowni Plum" zajmuje się rękodziełem.

Drugą częścią wycieczki był spektakl teatralny pt. „Kto pocieszy pechowego nosorożca?" w znajdującym się po sąsiedzku Teatrze Groteska.
„Pechowy Nosorożec... lecz czy aby na pewno to tylko Nosorożec i czy faktycznie jest on pechowy? Żyjemy w czasach, w których takich pechowych nosorożców można spotkać na każdym kroku i niemal w każdym lustrze: za mały, za duży, za chudy, za gruby, za nerwowy, flegmatyczny; słowem – nie pozbawiony wad. Świat pragnie nas wartościować i poddawać ocenie. My niestety temu ulegamy i zamiast szukać doskonałości wewnątrz siebie, szukamy jej u innych. Na siłę próbujemy sprostać karkołomnym wyzwaniom i – często nieswoim – ambicjom. Jeszcze częściej zapominamy o radości z życia – zarówno tej, którą można czerpać, jak i tej, którą możemy dawać innym.
Zatem kto pocieszy Pechowego Nosorożca? Mamy nadzieję, że po obejrzeniu tej bajki będzie mógł to zrobić każdy. Czasem wystarczy naprawdę bardzo niewiele."(źródło: www.groteska.pl)

Przedstawienie o odkrywaniu własnej tożsamości dopełnia atrakcyjna plastyka, której głównym elementem jest postać nosorożca prawdziwych rozmiarów. Wyobraźnię widzów pobudzą też interesujące wizualizacje. To spektakl po części lalkowy, a po części aktorski. Dużymi jego atutami są wyrazista forma, mądry przekaz i dynamika opowieści. Rytmiczne piosenki i pomysłowa choreografia stanowią dodatkowo o atrakcyjności przedstawienia.