Mateusz z 7a na Gali Koncertu Patriotycznego zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ
06-11-2018

6 listopada nasz kolega, Mateusz Chudy z kl.7a wziął udział w uroczystej Gali Koncertu Patriotycznego zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ w Wieliczce. Gala była finałem małopolskiego konkursu pieśni patriotycznej zorganizowanego przez wojewodę małopolskiego oraz prezesa Kopalni Soli „Wieliczka". Laureaci konkursu otrzymali wspaniałe nagrody, ale szczególną nagrodą był występ w komorze „Warszawa", na dole w kopalni, 125 metrów pod ziemią. Podczas gali dowiedzieliśmy się, że na konkurs wpłynęły 164 zgłoszenia, czyli płyty z nagranymi filmikami, z czego 134 w kategorii Mateusza. Konkurs był dwuetapowy: w pierwszym wyłoniono po 12 wykonawców w dwóch kategoriach wiekowych, w drugim przyznano I, II, III miejsca i wyróżnienia. Mateusz na nagraniu zaprezentował piosenkę Jacka Kaczmarskiego „Mury" w scenerii naszej szkoły i otrzymał wyróżnienie. Już drugi raz jego interpretacja utworu wzbudziła zainteresowanie jurorów i słuchaczy. Mateusz, gratulujemy sukcesu i życzymy Ci dalszych.