Udział w happeningu "Bezpieczna droga do szkoły".
24-09-2018

Dziewczynki zostały wyposażone w zrobione przez uczniów w świetlicy szkolnej - pod opieką Pani Leśniak i Pani Głogowskiej - koralikowe buźki – uśmiechnięte i zasmucone, a następnie udały się pod opieką Pani Janusz i Pani Słomki na obwodnicę Oświęcimia, gdzie spotkały się z Policjantami Komendy powiatowej w Oświęcimiu. Policjanci dodatkowo przekazali dziewczynkom ulotki zawierające informacje jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.

W miejscu, gdzie przy pomocy użytego radaru policjanci określali prędkość, z jaką poruszały się samochody obowiązywało jej ograniczenie do 50 km/godz. Kierowcy, którzy tę prędkość przekroczyli z ogromnym zaskoczeniem reagowali na ucharakteryzowane dzieci. Niektórzy nawet przepraszali, że dali im zły przykład. Aby się to nie powtórzyło zostali pouczeni przez funkcjonariuszy a od dziewczynek otrzymali smutne koralikowe buźki i ulotki.

Na szczęście większość kierowców podróżowała zgodnie z przepisami, a ci z nich, których zatrzymali Policjanci otrzymali od dziewczynek uśmiechnięte koralikowe buźki i ulotki. Dodatkowo Ola, Justynka, Olga, Maja i Ola dopytywały kierowców czy wiedzą pod jaki numer dzwonić w razie wypadku. Pamiętajcie jest to numer 112!