Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sp4_oswiecim@poczta.onet.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Udział w happeningu "Bezpieczna droga do szkoły".
24-09-2018

 

Dziewczynki zostały wyposażone w zrobione przez uczniów w świetlicy szkolnej - pod opieką Pani Leśniak i Pani Głogowskiej - koralikowe buźki – uśmiechnięte i zasmucone, a następnie udały się pod opieką Pani Janusz i Pani Słomki na obwodnicę Oświęcimia, gdzie spotkały się z Policjantami Komendy powiatowej w Oświęcimiu. Policjanci dodatkowo przekazali dziewczynkom ulotki zawierające informacje jak być bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego.

W miejscu, gdzie przy pomocy użytego radaru policjanci określali prędkość, z jaką poruszały się samochody obowiązywało jej ograniczenie do 50 km/godz. Kierowcy, którzy tę prędkość przekroczyli z ogromnym zaskoczeniem reagowali na ucharakteryzowane dzieci. Niektórzy nawet przepraszali, że dali im zły przykład. Aby się to nie powtórzyło zostali pouczeni przez funkcjonariuszy a od dziewczynek otrzymali smutne koralikowe buźki i ulotki.

Na szczęście większość kierowców podróżowała zgodnie z przepisami, a ci z nich, których zatrzymali Policjanci otrzymali od dziewczynek uśmiechnięte koralikowe buźki i ulotki. Dodatkowo Ola, Justynka, Olga, Maja i Ola dopytywały kierowców czy wiedzą pod jaki numer dzwonić w razie wypadku. Pamiętajcie jest to numer 112!

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.