Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sp4_oswiecim@poczta.onet.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 2018
02-05-2018

Akademia z okazji 3 Maja

Barwy naszej flagi - biel i czerwień - towarzyszyły nam 2 maja podwójnie. Po pierwsze w tym dniu obchodzimy Święto Flagi, a po drugie właśnie te kolory zapowiadały kolejną, już 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tym razem akademia przygotowana z tej okazji miała charakter teleturnieju, w czasie którego dwie rywalizujące ze sobą drużyny zmagały się z różnymi zadaniami. Prowadzący teleturniej - Miłosz Sadkowski - przepytywał uczestników i zachęcał widownię do kibicowania drużynom. Grupę białą tworzyli reprezentanci klas czwartych i szóstych, a grupę czerwoną - przedstawiciele klas piątych i siódmych. Pytania w poszczególnych rundach nawiązywały do różnych dziedzin, np. do literatury, historii czy malarstwa. Zagadki muzyczne dla drużyn przygotował i zaprezentował chór szkolny. Pojedynek na wiedzę o konstytucji urozmaicały muzyczne przerywniki, w czasie których kółko artystyczne prezentowało piosenki i układy taneczne o charakterze patriotycznym. Ostatecznie rywalizacja białych i czerwonych zakończyła się remisem, a akademia - odśpiewaną wśród falujących biało-czerwonych chorągiewek piosenką "Kocham Cię, Polsko".

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.iany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem