Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sp4_oswiecim@poczta.onet.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych 

 

Szczególne osiągnięcia naszych uczniów w ostatnich latach

 

rok szkolny

2017/2018

Finalistą Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych został Konrad Kwaczała z klasy 7c

 

rok szkolny

2016/2017

 

Laureatem Małopolskiego Konkursu Matematycznego Krakowska Matematyka został Franciszek Stanula z 4b, a finalistami Igor Petruczenko z 5c, Miłosz Sadkowski z 5b, Gabriela Siatka z 5b i Michał Sordyl z 5b.

 krakowska2017

rok szkolny

2016/2017

 

 

Finaliści Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Pangea" to: Dariusz Korczyk 5b, Miłosz Sadkowski 5b, Julia Palichleb 5c, Igor Petruczeno 5c.

 

 

 pangea

rok szkolny 2014/2015

Michał Lorenc z klasy 6a został laureatem w Małopolskim Konkursie Tematycznym: "Wielcy Polacy- wybitni generałowie"

lorenc

rok szkolny 2014/2015

Mikołaj Szostak z klasy 6b został laureatem Małopolskiego Konkursu Matematycznego

 DSC 0433

rok szkolny 2013/2014

Mikołaj Szostak z klasy 5b zdobył II miejsce w I ogólnopolskiej edycji międzynarodowego konkursu matematycznego Pangea

5
rok szkolny 2013/2014

Mikołaj Szostak z klasy 5b i Mikołaj Ferenc z klasy 6b zostali finalistami Małopolskiego Konkursu Matematycznego

finalisci 2014

rok szkolny 2013/2014

Mikołaj Szostak z klasy 5b został laureatem Małopolskiego Konkursu "Krakowska Matematyka", a Jakub Charkot z klasy 4b finalistą tego konkursu

krakowska
rok szkolny 2013/2014

 II miejsce w zawodach zorganizowanych przez Małopolski Związek Lekkiej Atletyki Sportowy Nowy Rok dla dzieci i młodzieży w Lekkiej Atletyce Kraków, 04.10.2013r.Skład drużyny chłopców: Kotwicz Piotr, Maj Szymon, Sereś Hubert, Dobry Sebastian, Ferenc Mikołaj, Augustyn Dominik.

 PA042223
rok szkolny 2013/2014

 II miejsce w zawodach zorganizowanych przez Małopolski Związek Lekkiej Atletyki Sportowy Nowy Rok dla dzieci i młodzieży w Lekkiej Atletyce Kraków, 04.10.2013r.Skład drużyny dziewcząt: Kolber Oliwia, Stokłosa Karolina, Głowa Natalia, Bagier Aleksandra, Wieczorek Julia, Wojtacha Monika, Czebieniak Klaudia.

 PA042218
rok szkolny 2012/2013 
Izabela Kita uczennica klasy 6c została laureatką w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989" organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie
DSC08202a 
rok szkolny 2012/2013

Katarzyna Sokal uczennica klasy VI a została laureatką XVI Konkursu Biblijnego "Jonasz"

 DSC08284

rok szkolny 2011/2012

 

Nadzieja Hodur uczennica klasy VIb została Laureatką Małopolskiego Konkursu Matematycznego i Finalistką Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego

 

nadzieja

rok szkolny 2011/2012

Wojciech Sadło został Laureatem - II miejsce w Małopolskim Konkursie Tematycznym
,,O wolność Rzeczypospolitej. T. Kościuszko i książę Józef Poniatowski – żołnierze wolności".

 Wojtek
rok szkolny 2010/2011

 

Nadzieja Hodur z 5b została laureatką Małopolskiego Konkursu Biblijnego, a Wojciech Sadło z 5b został finalistą tego konkursu.

 

sesja 017 
rok szkolny 2010/2011

 I miejsce w finale ogólnopolskim Vena Sport Festival 2011 – bieg rozstawny sztafeta szwedzka dziewcząt – ŁÓDŹ 14 czerwca 2011r. Spiechowicz Izabela, Różycka Gabriela, Studnicka Sabina, Ludwinek Paulina

sport
rok szkolny 2009/2010

 

I miejsce w Indywidualnych Biegach Przełajowych na dystansie 800m – Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej klas V Nowy Targ, 28.10.2009r. Paulina Ludwinek

 

P1013539
rok szkolny 2008/2009

Aleksandra Byra i Joanna Nowak zostały Laureatkami Małopolskiego Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego

laureatki

 

 

2013/2014

II półrocze

Ogólnopolski  Konkurs Losy dalekich i bliskich – życie Polaków w latach 1914-1989 - Julia Kolasa w V edycji tego konkursu zdobyła nagrodę-została  finalistką etapu wojewódzkiego. Napisała pracę pod tytułem "Katyń – nam nie wolno zapomnieć".

KONKURSY MATEMATYCZNE

MIKOŁAJ SZOSTAK- II miejsce w ogolnopolskim konkursie "Pangea", laureat konkursu "Krakowska Matematyka"

MIKOŁAJ SZOSTAK I MIKOŁAJ FERENC - finaliści Małopolskiego Konkursu Matematycznego

Drużynowo uczniowie kl.6  zdobyli puchar Drektora Gimnazjum Nr 2 w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym

Wyniki-Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus Matematyka edycja XXI

klasa nazwisko i imię tytuł
2 Sadkowski Miłosz laureat I st. z wyróżnieniem
5 Szostak Mikołaj laureat I st. z wyróżnieniem
3 Kwaczała Konrad laureat I stopnia
3 Kulig Zuzanna laureat I stopnia
 6  Ferenc Mikołaj  laureat I stopnia
6 Świerguła Michał laureat I stopnia
3 Strózik Iwona laureat II stopnia
3 Gryszan Mateusz laureat II stopnia
3 Siatka Gabriela laureat II stopnia
6 Baran Jakub laureat II stopnia
6 Bazylewicz Urszula laureat II stopnia
3 Skarbek Anna laureat III stopnia
3 Szewczyk Krzysztof laureat III stopnia
3 Sordyl Michał laureat III stopnia
5 Chlebowski Kacper laureat III stopnia
6 Pawłowski Jakub laureat III stopnia
3 Pieczonka Jakub laureat IV stopnia
4 Charkot Jakub laureat IV stopnia
5 Gandurski Jakub laureat IV stopnia
6 Zając Aleksandra laureat IV stopnia
6 Czebieniak Klaudia laureat IV stopnia
3 Węglarz Marek laureat V stopnia
2 Spiechowicz Alicja laureat V stopnia
5 Zgoda Natalia laureat V stopnia
6 Sanak Leon laureat V stopnia
6 Kościelnik Klaudia laureat V stopnia
6 Sereś Hubert laureat V stopnia

 

Wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny"

klasa nazwisko i imię tytuł
 2  Sadkowski Miłosz  wyróżnienie
2 Sordyl Michał wyróżnienie
2 Petruczenko Igor wyróżnienie
4  Olszewska Natalia  wyróżnienie
5 Szostak Mikołaj wynik bdb
5 Lorenc Michał wyróżnienie
6 Ferenc Mikołaj wyróżnienie

 KONKURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO 

6 marca 2014r. – Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Galileo", ogólnopolski jednoetapowy test jednokrotnego wyboru: przystąpiło 18 uczniów klas 4-6. Laureaci:

Kacper Chlebowski – dyplom wyróżnienia, Bartłomiej Knapik – dyplom wyróżnienia, Mikołaj Szostak – dyplom wyróżnienia.

11.04.2014r. – Olimpiada Wiedzy „Archimedes Plus", ogólnopolski jednoetapowy konkurs języka angielskiego, pisemny test jednokrotnego wyboru dla uczniów klas III-VI.

Przystąpiło do niego 51 uczniów klas III-VI.
Laureaci:
Klasy trzecie:

1. Igor Petruczenko 96/100 laureat I stopnia
2. Michał Kopeć 96/100 laureat I stopnia
3. Zuzanna Kulig 96/100 laureat I stopnia
4. Jan Peszko 92/100 laureat II stopnia
5. Julia Palichleb 88/100 laureat III stopnia
6. Mateusz Chudy 80/100 laureat V stopnia
7. Emilia Piela 80/100 laureat V stopnia
8. Aleksandra Semper 80/100 laureat V stopnia

Klasy czwarte:

1. Urszula Czebotar 88/100 laureat III stopnia
2. Magdalena Firek 84/100 laureat IV stopnia
3. Wożnica Aleksandra 80/100 laureat V stopnia
4. Polak Emilia 80/100 laureat V stopnia
5. Krasińska Agnieszka 80/100 laureat V stopnia

Klasy piąte:

1. Mikołaj Szostak 100/100 lauteat I stopnia z wyr.
2. Kacper Chlebowski 80/100 laureat V stopnia

Klasy szóste:

1. Jakub Pawłowski 84/100 laureat IV stopnia

I półrocze

 

Uczniowie: Mikołaj Szostak z kl.5b i Mikołaj Ferenc z kl. 6b zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Matematycznego

 

Wyniki-Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus Matematyka edycja XX

klasa imię i nazwisko  tytuł
3 Mateusz Gryszan laureat I stopnia z wyróżnieniem
6 Jakub Pawłowski laureat I stopnia z wyróżnieniem
2 Miłosz Sadkowski laureat I stopnia
3 Konrad Kwaczała laureat I stopnia
5 Mikołaj Szostak laureat I stopnia
6 Jakub Baran laureat I stopnia
5 Jakub Gorczyca laureat II stopnia
6 Mikołaj Ferenc laureat II stopnia
6 Michał Świerguła laureat II stopnia
3 Iwona Strózik laureat III stopnia
5 Michał Lorenc laureat III stopnia
3 Krzysztof Szewczyk laureat IV stopnia
4 Natalia Olszewska laureat IV stopnia
4 Jakub Charkot laureat IV stopnia
5 Jakub Gandurski laureat IV stopnia
5 Oliwia Kolber laureat IV stopnia
2 Michał Sordyl laureat V stopnia
4 Mateusz Widlarz laureat V stopnia
5 Remigiusz Ryś laureat V stopnia
5 Jan Nalepa laureat V stopnia
5 Jakub Kleczkowski laureat V stopnia
5 Karolina Zając laureat V stopnia

 

 

Uczeń kl.4c Piotr Szafraniec zakwalifikował się do etapu rejonowego konkursu historycznego na temat: ,,Wielcy Polacy- zasłużeni dla niepodległości Polski"

 

KONKURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

26.10.2013 – Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus – ogólnopolski jednoetapowy konkurs języka angielskiego (pisemny test jednokrotnego wyboru dla uczniów klas III-VI.
Przystąpiło do niego 51 uczniów: 13 z klas III, 12 z klas IV, 12 z klas V i 14 z klas VI.
Laureaci:
Klasy trzecie:
1. Michał Kopeć 88/100 laureat III stopnia
2. Maciej Lorek 88/100 laureat III stopnia
3. Jakub Pieczonka 84/100 laureat IV stopnia
4. Iwona Srózik 84/100 laureat IV stopnia
5. Emilia Piela 80/100 laureat V stopnia
6. Zuzanna Kulig 80/100 laureat V stopnia

Klasy czwarte:
Tymoteusz Byrski 88/100 laureat III stopnia
Magdalena Firek 84/100 laureat IV stopnia
Urszula Czebotar 84/100 laureat IV stopnia
Piotr Szafraniec 84/100 laureat IV stopnia

Klasy piąte:
Mikołaj Szostak 96/100 lauteat I stopnia
Jakub Kleczkowski 88/100 laureat III stopnia
Bartłomiej Knapik 84/100 | laureat IV stopnia

Klasy szóste:
Jakub Pawłowski 80/100 laureat V stopnia
Jakub Baran 80/100 laureat V stopnia

07.11.2013 – Olimpiada Języka Angielskiego Olimpus – ogólnopolski jednoetapowy konkurs języka angielskiego (pisemny test wielokrotnego wyboru dla uczniów klas IV-VI.
Przystąpiło do niego 27 uczniów: 8 z klas IV, 11 z klas V, i 8 z klas VI. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa.

13.12.2012 – Konkurs Języka Angielskiego Młody Naukowiec – ogólnopolski jednoetapowy konkurs języka angielskiego (pisemny test jednokrotnego wyboru dla uczniów klas V-VI.

Przystąpiło do niego 25 uczniów: 20 z klas V, i 5 z klas VI.
Wszyscy uczniowie otrzymali dyplom uczestnictwa.

 

Klasa IIc

Miejski konkurs plastyczny „MOJE BEZPIECZNE WAKACJE"
Aleksandra Semper IIc – wyróżnienie
Dominika Semper IIc – wyróżnienie
Julia Palichleb IIc – wyróżnienie

Międzyszkolny konkurs plastyczny „MASKA TEATRALNA"
Adrian Czuba IIc -nagroda

Miejski konkurs plastyczny „A FE! POSPRZĄTAJ PO SWOIM PSIE"- organizator Urząd Miasta
Maciej Gwiazdoń IIc -laureat
Weronika Olszewska IIc -laureat
Aleksandra Semper IIc -laureat

XIII Powiatowy Konkurs Plastyczny „HEJ, KOLĘDA, KOLĘDA" – organizator Młodzieżowy
Dom Kultury
Weronika Olszewska IIc – wyróżnienie

Konkurs plastyczny „MOJA SZKOŁA W UNII EUROPEJSKIEJ"
Weronika Olszewska IIc -I miejsce
Julia Bagier IIc -IIImiejsce

 

 

Osiągnięcia sportowe 

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych

Bieg na dystansie 800 metrów dziewcząt klas IV

14 miejsce Anita Olejarz
15 miejsce Emilja Polak
20 miejsce Magdalena Firek
38 miejsce Emilia Pasierbek
40 miejsce Agnieszka Krasińska

Bieg na dystansie 800 metrów dziewcząt klas V

7 miejsce Karolina Stokłosa
21 miejsce Oliwia Kolber
23 miejsce Kaja Patrzyk

Bieg na dystansie 800 metrów dziewcząt klas VI

1 miejsce Monika Wojtacha
5 miejsce Julia Wieczorek
10 miejsce Klaudia Czebieniak
12 miejsce Natalia Głowa

3 miejsce dziewcząt w punktacji zespołowej

Bieg na dystansie 1000 metrów chłopców klas IV

3 miejsce Igor Lewandowski
15 miejsce Michał Małkus
18 miejsce Kacper Komendera
19 miejsce Mateusz Góral

Bieg na dystansie 1000 metrów chłopców klas V

3 miejsce Dominik Augustyn
8 miejsce Jakub Gorczyca
12 miejsce Jakub Gandurski
22 miejsce Michał Dzięgiel
23 miejsce Arkadiusz Ledwoń
24 miejsce Szymon Wójcik
25 miejsce Rafał Kinalski
32 miejsce Jakub Kleczkowski
37 miejsce Paweł Szewczyk

Bieg na dystansie 1000 metrów chłopców klas VI

4 miejsce Mikołaj Ferenc
10 miejsce Jakub Szymonik
11 miejsce Hubert Sereś
12 miejsce Szymon Maj
13 miejsce Natan Maroszek
15 miejsce Sebastian Dobry
19 miejsce Piotr Kotowicz
20 miejsce Mateusz Stanek
21 miejsce Jakub Pawłowski

3 miejsce chłopców w punktacji zespołowej

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt

2 miejsce Ewa Góralczyk, Patrycja Nowak

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowych
wielobojach sprawnościowych

2 miejsce klasy IV chłopców
5 miejsce klasy IV dziewcząt
3 miejsce klasy V chłopców
3 miejsce klasy V dziewcząt
1 miejsce klasy VI chłopców
5 miejsce klasy VI dziewcząt

2 miejsce w łącznej punktacji chłopców
5 miejsce w łącznej punktacji dziewcząt

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w indywidualnych

Bieg na dystansie 800 metrów dziewcząt klas V

6 miejsce Karolina Stokłosa

Bieg na dystansie 800 metrów dziewcząt klas VI

2 miejsce Monika Wojtacha
9 miejsce Julia Wieczorek

2 miejsce w punktacji zespołowej dziewcząt

Bieg na dystansie 1000 metrów chłopców klas IV

1 miejsce Igor Lewandowski
Bieg na dystansie 1000 metrów chłopców klas V

9 miejsce Dominik Augustyn
22 miejsce Jakub Gandurski
23 miejsce Jakub Gorczyca

Bieg na dystansie 1000 metrów chłopców klas VI

5 miejsce Mikołaj Ferenc
22 miejsce Jakub Szymonik
26 miejsce Hubert Sereś
28 miejsce Szymon Maj
29 miejsce Notan Maroszek

4 miejsce w punktacji zespołowej chłopców

Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w indywidualnych biegach przełajowych

Bieg na dystansie 800 metrów dziewczat klas V

72 miejsce Karolina Stokłosa

Bieg na dystansie 800 metrów dziewcząt klas VI

9 miejsce Monika Wojtacha
86 miejsce Julia Wieczorek

Bieg na dystansie 1000 metrów chłopców klas IV

4 miejsce Igor Lewandowski

Bieg na dystansie 1000 metrów chłopców klas V

59 miejsce Dominik Augustyn

Bieg na dystansie 1000 metrów chłopców klas VI

77 miejsce Mikołaj Ferenc

Zawody organizowanie przez Małopolski Związek Lekkiej Atletyki
Sportowy Nowy Rok dla dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce.

Wyniki w kategorii dziewcząt:

1 miejsce w biegu na 60 metrów Klaudia Czebieniak
1 miejsce w biegu na 300 metrów Julia Wieczorek
4 miejsce w biegu na 600 metrów Karolina Stokłosa
2 miejsce w biegu na 1000 metrów Monika Wojtacha
5 miejsce w skoku w dal Natalia Głowa
6 miejsce w rzucie piłeczką palantową Aleksandra Bagier
2 miejsce w sztafecie szwedzkiej Klaudia Czebieniak, Julia Wieczorek,
Monika Wojtacha, Karolina Stokłosa
2 miejsce w ogólnej punktacji drużyna dziewcząt

Wyniki w kategorii chłopców

5 miejsce w biegu na 60 metrów Sebastian Dobry
4 miejsce w biegu na 300 metrów Hubert Sereś
2 miejsce w biegu na 600 metrów Dominik Augustyn
3 miejsce w biegu na 1000 metrów Mikołaj Ferenc
1 miejsce w skoku w dal Piotr Kotowicz
3 miejsce w rzucie piłeczką palantową Szymon Maj
2 miejsce w sztafecie szwedzkiej Sebastian Dobry, Piotr Kotowicz,
Mikołaj Ferenc, Dominik Augustyn
2 miejsce w ogólnej punktacji chłopców

Małopolskie Igrzyska Młodzieży w halowym wieloboju lekkoatletycznym

5 miejsce drużyna dziewcząt
Julia Wieczorek, Klaudia Czebieniak, Karolina Stokłosa, Oliwia Kolber,
Magdalena Firek, Agnieszka Krasińska

3 miejsce drużyna chłopców
Szymon Maj, Piotr Kotowicz, Dominki Augustyn, Jakub Gorczyca,
Igor Lewandowski, Tomasz Wójcik

2012/2013

II półrocze

 

 Izabela Kita uczennica klasy 6c została laureatką w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989" organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie

 

Katarzyna Sokal uczennica klasy VI a została laureatką XVI Konkursu Biblijnego "Jonasz"

 

Kangur 2013

Kulig Zuzanna kl.2b    wyróżnienie

Szostak Mikołaj kl.4b  wynik bdb

Gorczyca Jakub kl.4b  wyróżnienie

Baran Jakub kl.5a       wyróżnienie

 

 Konkursy polonistyczne

Ogólnopolski konkurs Albus zorganizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 4, 5, 6. Łącznie uczestniczyło w nim 41 osób.
Laureatami w klasach czwartych zostali dwaj uczniowie- Jakub Gandurski i Mikołaj Szostak, a wyróżnienie otrzymało czterech uczniów- Jan Nalepa, Kacper Chlebowski, Oliwia Kolber, Emilia Regiec.
W klasach piątych laureatem został jeden uczeń- Jakub Pawłowski, a wyróżnienia otrzymali trzej uczniowie- Aleksandra Zając, Jakub Baran, Mikołaj Ferenc.
Dyplom laureata z klas szóstych otrzymał Wojciech Sikora, a wyróżnienie- dwóch uczniów- Igor Bigaj i Jakub Łomzik.
Szkolny konkurs ortograficzny w klasach 4-6
Uczniowie klas 4-6 w kwietniu wzięli udział w szkolnym Konkursie Ortograficznym. Dla uczniów przygotowano dyktando o różnym stopniu trudności. W każdej grupie wiekowej uczniowie pisali inne dyktando. Wyłoniono trzech najlepiej piszących w obrębie jednej grupy wiekowej.

Klasa Ic

Konkurs Plastyczny - „ŻOŁNIERZE SZWEDZCY NA ZAMKU OŚWIĘCIMSKIM"
organizator Muzeum Zamek w Oświęcimiu w ramach IV Jarmarku Kasztelańskiego
Julia Palichleb - I miejsce
Natalia Małkus - zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej
Rafał Garstka - zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej
Sebastian Nowak - zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej
Igor Petruczenko - zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej
Weronika Olszewska - zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej
Przemysław Sikora - zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej

XVII Powiatowy Konkurs Plastyczny – „MOJE MARZENIA" organizator OCK
Sebastian Nowak – wyróżnienie I stopnia
Adrian Czuba – wyróżnienie II stopnia
Julia Palichleb – wyróżnienie II stopnia
Natalia Małkus – wyróżnienie III stopnia
Igor Petruczenko – wyróżnienie III stopnia
Weronika Olszewska – wyróżnienie III stopnia
Julia Bagier – zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej
Szymon Całus - zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej
Aleksandra Semper - zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej
Dominika Semper - zakwalifikowano do wystawy pokonkursowej

Konkurs „Mam 6 lat"
Konrad Kumala -wyróżnienie

Osiągnięcia sportowe

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

I miejsce - czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt
Martyna Kurzak, Ada Nasiłowska, Kinga Korbel, Sabina Różowicz, Anna Kubiczek, Magdalena Dąbrowska

I miejsce – trójbój lekkoatletyczny dziewcząt
Julia Wieczorek, Klaudia Czebieniak, Maja Faber, Natalia Głowa, Ewa Góralczyk,
Karolina Stokłosa

II miejsce – czwórbój lekkoatletyczny chłopców
Paweł Korzeniowski, Daniel Ryszka, Kamil Janiga, Denis Malicki, Karol Zinkow,
Mikołaj Grucel

II miejsce – trójbój lekkoatletyczny chłopców
Szymon Maj, Starzak Mateusz, Piotr Kotowicz, Sebastian Dobry, Mikołaj Ferenc

IV miejsce – mini piłka ręczna chłopców
Paweł Korzeniowski, Mateusz Sacha, Bartek Gródek, Danial Ryszka, Kamil Janiga, Denis Malicki, Mikołaj Grucel, Wojciech Sikora, Jakub Łomzik, Mateusz, Prenkiewicz, Szymon Maj, Mateusz Starzak, Hubert Sereś

Udział – Memoriał Szustera mini piłka nożna
Szymon Maj, Mateusz Starzak, Piotr Kotowicz, Natan Maroszek, Sebastian Dobry, Hubert Sereś, Marcin Giełdoń, Jan Piwowarczyk, Kacper Loranc, Jakub Wyszyński, Michał Szklarski, Kacper Chudy

III miejsce w łącznej klasyfikacji klas IV – VI - Miejskie Wieloboje Sprawnościowe
Wzieło udział 20 chłopców i 14 dziewcząt

Szkolne zawody z okazji -V Europejski Tydzień Sportu – udział 212 uczniów
Klasy I – III – wieloboje sprawnościowe – udział 140 uczniów
Klasy IV – V - sztafety 4 X 50 metrów - udział 48 uczniów
Klasy VI - test Coopera ( bieg ciągły 12 minut) udział 24 uczniów

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

I miejsce - czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt
Martyna Kurzak, Ada Nasiłowska, Kinga Korbel, Sabina Różowicz, Anna Kubiczek, Magdalena Dąbrowska

IV miejsce – czwórbój lekkoatletyczny chłopców
Paweł Korzeniowski, Daniel Ryszka, Kamil Janiga, Denis Malicki, Karol Zinkow,
Mikołaj Grucel
Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

V miejsce - czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt
Martyna Kurzak, Ada Nasiłowska, Kinga Korbel, Sabina Różowicz, Magdalena Dąbrowska

 

Wyniki ogólnopolskich konkursów z języka angielskiego


 6 marca 2013r. - Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Galileo": przystąpiło 33 uczniów klas 4-6. Laureaci:
Klasy czwarte: Mikołaj Szostak – dyplom laureata, Emilia Regiec, Kacper Chlebowski – dyplomy wyróżnienia.
Klasy piąte: Jakub Baran – dyplom laureata, Mikołaj Ferenc – dyplom wyróżnienia.
Klasy szóste: Jakub Łomzik – dyplom laureata, Katarzyna Sokal, Wojciech Sikora – dyplomy wyróżnienia.
 

27 marca 2013r. - Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego „Olimpus": przystąpiło 30 uczniów klas 4-6. Wszyscy otrzymali dyplomy uznania.

19 kwietnia 2013r. - Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Archimedes": przystąpiło 58 uczniów klas 3-6. Laureaci:
Klasy trzecie: laureaci I stopnia: Sebastian Faliński; laureaci II stopnia: Piotr Szafraniec, Urszula Czebotar, Mateusz Piecha; laureaci III stopnia: Aleksandra Woźnica, Izabela Sporysz, Mateusz Gryszan, Julia Kramarczyk, Kinga Błazenek, Antonina Nagi; laureaci IV stopnia: Tymoteusz Byrski, Maja Plackowska, Kacper Komendera, Jakub Charkot; laureaci V stopnia: Julia Kolasa, Emilia Polak.
Klasy czwarte: laureat I stopnia: Mikołaj Szostak, laureat III stopnia: Bartłomiej Knapik, laureaci IV stopnia: Julia Łańko, Jakub Gorczyca; laureaci V stopnia: Emilia Regiec, Jakub Gandurski.
Klasy piąte: laureat IV stopnia: Jakub Pawłowski;
Klasy szóste: laureat II stopnia: Jakub Łomzik, laureaci V stopnia: Katarzyna Sokal, Wojciech Sikora.

 4 kwietnia 2013r. - Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Przystąpiło 5 uczniów klas szóstych naszej szkoły. Katarzyna Sokal zajęła II miejsce w konkursie, w którym brało udział 30 uczniów wszystkich szkół podstawowych w Oświęcimiu.

 Wyniki konkursów z przyrody

Powiatowy Konkurs Ekologiczny. W kategorii kl. IV-VI na album pt."Ochrona wód" - I miejsce zdobyła Izabela Kita z kl. VI c, a wyróżnienie Leon Sanak z kl. V b. W kategorii klas I-III na kartkę wykonaną z materiałów ekologicznych wyróżnienie otrzymały: Julia Gworek z kl. III b i Klaudia Stańczyk z kl. I b.
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczno- Przyrodniczy z serii EDI. Do konkursu przystąpiło 40 osób: na poziomie I (kl.I-III) - 7 uczniów i na poziomie II (kl.IV-VI) - 33 uczniów. Najwyższy wynik uzyskał Wojciech Sikora - 8 miejsce w Polsce, który otrzymał dyplom wyróżnienia; pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania.

 

Kolejna XIX edycja Konkursu Matematycznego Olimpiada Wiedzy Archimedes. Plus.

Wzięło w niej udział 40 uczniów z klas III – VI. aż 24 uczniów uzyskało tytuł laureata.

Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus - laureaci

Lp.
Nazwisko i mię
Klasa                 Laureat -  stopień
1 Olszewska Natalia III a IV
2 Czebotar Urszula III b IV
3 Kolasa Julia III b III
4 Polak Emilia III b I
5 Woźnica Aleksandra III b I
6 Wójcik Tomasz III c III
7 Widlarz Mateusz III c I
8 Olejarz Anita III c II
9 Ryś Wiktoria III c I
10 Szostak Mikołaj IV b I Z WYRÓŻNIENIEM
11 Baran Jakub V a I
12 Ferenc Mikołaj V b I
13 Pawłowski Jakub V b II
14 Sokal Kasia VI a I
15 Mierzwa Oliwia VI a III
16 Janiga Kamil VI b V
17 Ryszka Daniel VI b V
18 Korzeniowski Paweł VI b III
19 Łomzik Jakub VI c I Z WYRÓŻNIENIEM
20 Wojnar Maciej VI c III
21 Grucel Mikołaj VI c III
22 Kurzak Martyna VI c V
23 Maciąga Sebastian VI c V
24 Gródek Bartłomiej VI c V

 

Konkursy muzyczne

VIII Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek "Hej Kolęda, Kolęda" 2013.
-udział zespołu wokalno-instrumentalnego,
-wyróżnienie dla Kingi Korbel z kl. VI
XXVI Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2013", eliminacje powiatowe.
-udział Kingi Korbel z kl. VI
XXI Małopolskie Spotkania Teatrzyków Dziecięcych w Krakowie - udział grupy 58 uczniów z kl. II -VI.
Udział grup tanecznych w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Oświęcimiu "Taki Taniec 2013".
Szkolny Konkurs Wiedzy o Zespole The Beatles.
Szkolny Konkurs VIII Festiwal Piosenki Szkolnej "Rozśpiewana Czwórka 2013".

 

Na zakończenie I etapu edukacyjnego z zajęć komputerowych przeprowadzono wśród wszystkich uczniów klas 3 dwuetapowy konkurs „Przygoda z komputerem".
I miejsce w tym konkursie zajął z kl. 3b Jakub Charkot,
II miejsce Piotr Szafraniec z kl.3b
III miejsce Natalia Olszewska z klasy 3a.

 

Szkolne konkursy historyczne:

- na temat: Oświęcim w czasie II wojny światowej.

Wzięło w nim udział 32 uczniów z klas 4-6

- na temat: ,,Zasłużeni dla Oświęcimia”. Uczestniczyło w nim 7 uczniów.

 

 Konkursy z języka angielskiego w klasach I-III

 W maju wśród klas 3 odbył się konkurs na znajomość słownictwa dotyczącego jedzenia i picia w języku angielskim. Zwycięzcami zostali:

 1. Urszula Czebotar, 3b

 2. Anita Olejarz, 3c

 3. Piotr Szafraniec, 3b

 W maju odbył się również szkolny konkurs z okazji przypadającego na 9 maja Dnia Rady Europy. Dzieci drogą mailową nadsyłały prace - krzyżówki i rebusy, mające złożyć się na okolicznościową gazetkę z okazji 9 maja. Wśród tych uczniów wylosowano jednego zwycięzcę nagrody, Aleksandrę Woźnicę z klasy 3b.

 Drugą nagrodę wylosowano wśród uczniów, którzy poprawnie rozwiązali ową gazetkę. Została nią Kamila Kościelnik z klasy 1b.

 

I półrocze

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2012/2013 odbyła się Olimpiada Wiedzy Matematyka Plus - XVIII edycja. Wzięło w niej udział 46 uczniów z klas III – VI.24 uczniów uzyskało tytuł laureata. Oto lista :



 

Nazwisko i imię

Klasa

Laureat- stopień

Woźnica Aleksandra

III b

II

Charkot Jakub

III b

V

Kolasa Julia

III b

V

Widlarz Mateusz

III c

V

Lorenc Michał

IV a

III

Gandurski Jakub

IV b

III

Gorczyca Jakub

IV b

II

Kleczkowski Jakub

IV b

II

Płonka Dawid

IV b

II

Szostak Mikołaj

IV b

I

Chlebowski Kacper

IV c

III

Baran Jakub

V a

III

Odrobina Agnieszka

V a

V

Zając Aleksandra

V a

III

Ferenc Mikołaj

V b

I

Pawłowski Jakub

V b

III

Sokal Kasia

VI a

III

Mierzwa Oliwia

VI a

IV

Kołodziej Jakub

VI a

V

Sacha Mateusz

VI b

I

Kubiczek Anna

VI c

IV

Kurzak Martyna

VI c

IV

Łomzik Jakub

VI c

I Z WYRÓŻNIENIEM

Sikora Wojciech

VI c

III

15 listopada 48 uczniów klas 4-6 po raz pierwszy w naszej szkole przystąpiło do Małopolskiego Konkursu „Krakowska Matematyka". Konkurs objęli Honorowym Patronatem:
· Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa,
· Jerzy Miller - Wojewoda Małopolski,
· Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego,
· Aleksander Palczewski - Małopolski Kurator Oświaty
· Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
2 uczniów z klasy 4b Mikołaj Szostak i Jakub Gandurski dostało się do II etapu, który odbył się 22 lutego w Krzeszowicach.


19.10.2012r. odbyła się X edycja konkursu Biologia - Oxford Plus. W tym konkursie brało udział 17 uczniów klas IV, V i VI. Jeden uczeń – Jakub Łomzik – został laureatem IV stopnia. Uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa i pamiątkowe nagrody.


W dniu 03.12.2012r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Poezji Religijnej o pierścień św. Kingi .W etapie rejonowym patronowanym przez MDK w Oświęcimiu uczeń kl.Vb Hubert Sereś zdobył wyróżnienie.


W dniu 07.01.2013r odbł się szkolny etap Konkursu Biblijnego Jonasz, do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Janiczek Alicja uczennica kl.Va Sereś Huber uczeń kl. VB Sokal Katarzyna uczennica kl. VIa.


W dniu 7 grudnia 2012r. uczniowie klasy 4a wzięli udział w spotkaniu z górnikami. W tym dniu rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Praca górnika w oczach dziecka". Uczennica naszej szkoły Anna Kościelnik otrzymała główną nagrodę.


Osiągnięcia sportowe za I półrocze 2012/2013.
Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Indywidualne biegi przełajowe dziewcząt – bieg na 800 metrów
klasy V
2 miejsce - Wojtacha Monika
4 miejsce - Wieczorek Julia
Zespołowo dziewczęta zajęły II miejsce
Indywidualne biegi przełajowe chłopców – bieg na 1000 metrów
Klasy IV
1 miejsce - Augustyn Dominik
klasy V
6 miejsce - Ferenc Mikołaj
Zespołowo chłopcy zajęli VI miejsce
III miejsce - Unihokej chłopców
Gródek Bartłomiej, Korzeniowski Paweł, Sacha Mateusz, Janiga Kamil, Malicki Denis,
Grucel Mikołaj, Starzak Mateusz, Maj Szymon, Wojnar Maciej, Sikora Wojciech
IV miejsce - drużynowy tenis stołowy dziewcząt
Gawęda Paulina, Mierzwa Oliwia
IV miejsce - drużynowy tenis stołowy chłopców
Malicki Denis, Janiga Kamil, Korzeniowski Paweł
IV miejsce - halowa piłka nożna
Korzeniowski Paweł, Grucel Mikołaj, Ryszka Daniel, Augustyn Dominik, Sacha Mateusz, Malicki Denis, Płonka Oskar, Gródek Bartosz, Janiga Kamil, Gandurski Jakub
Udział w dodatkowych zawodach strzeleckich dla klas VI
Bigaj Igor, Sacha Mateusz, Korzeniowski Pawłe, Janiga Kamil, Ryszka Daniel
Bartula Zuzanna, Dabrowska Anna, Wojciechowska , Girzycka, Kotlarczyk Patrycja,
Jeżak Katarzyna
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Indywidualne biegi przełajowe chłopców – bieg na 1000 metrów
klasa IV
3 miejsce - Augustyn Dominik
Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Indywidualne biegi przełajowe chłopców – bieg na 1000 metrów
Halowe wieloboje lekkoatletyczne
II miejsce dziewcząt
Olejarz Anita, Kolber Oliwia, Wieczorek Julia, Faber Maja, Nasiłowskia Ada, Bartula Zuzanna
IV miejsce ch łopców
Augustyn Dominik, Gandurski Jakub, Maj Szymon, Ferenc Mikołaj, Sacha Mateusz, Korzeniowski Paweł

Wyróżnienie dla Kingi Korbel w Konkursie Kolęd Polskich i Pastorałek ''Hej kolęda, kolęda'' w OCK.
Konkursy plastyczne
Miejski Konkurs Plastyczny „Ja i moja rodzina"
nagrody - Wojtek Maroszek, Urszula Morawska, Igor Bartosz, Natalia Pilch, Małgorzata Zygmunt, Paweł Jamróz i Aleksandra Marszałek.

Miejski Konkurs Plastyczny „Posprzątaj po swoim psie"
wyróżnienie – Wojtek Maroszek, Marek Węglarz, Dominika Semper, Rafał Garstka, Julia Palichleb, Weronika Olszewska
XII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Tradycje Świąteczne i Noworoczne „Hej Kolęda, kolęda"
nagrody – Joanna Kiryluk, Maciej Lorek, Wojciech Maroszek, Arkadiusz Szpindor, Sebastian Żurek, Natalia Łojek
wyróżnienie – Marek Węglarz

Więcej artykułów…

  1. 2011/2012
  2. 2010/2011
  3. 2008/2009

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.iany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem