Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sp4_oswiecim@poczta.onet.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biblioteka

Spotkanie z Andrzejem Markiem Grabowskim
08-11-2017

grabowski8 listopada klasy IIIa, IIIb i IIIc wzięły udział w spotkaniu autorskim z panem Andrzejem Markiem Grabowskim. Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Andrzej Marek Grabowski to bardzo znany wielu pokoleniom twórca książek dla dzieci ( Zając Poziomka, Pirat Jędruś), programów telewizyjnych dla najmłodszych (Ciuchcia, Budzik, Tik-Tak) oraz ponad 500 piosenek, m.in. Kulfon, co z ciebie wyrośnie, Witaminki. Pan Andrzej od 30 lat pracuje zawodowo z dziećmi i dla dzieci. Nie miał więc problemu z nawiązaniem kontaktu z uczestnikami spotkania. W wesoły sposób opowiadał o historiach, które pojawiają się w jego książkach. Przedstawił im jedną z bohaterek- małą Kasię, której największym marzeniem było posiadanie kochanego pieska. Jednak tata dziewczynki, który jako dziecko został przez psa pogryziony, kategorycznie sprzeciwiał się temu pomysłowi. Pewnego dnia Kasia odnalazła w śmietniku małego kundelka... czy mogła go zatrzymać? Tego możemy dowiedzieć się z książki pisarza Instrukcja obsługi pieska Jacósia. Pisarz zaprezentował też po krótce kilka innych swoich tekstów m.in. Wojna na Pięknym Brzegu, Dziewczynka ze srebrnym zębem czy Pirat Jędruś.
W trakcie spotkania okazało się, że pisarz nie przyjechał sam. Otóż, w wielkiej, kolorowej walizce ukryli się bohaterowie, w których tworzeniu pan Andrzej brał udział. Był kot Budzik oraz jego sąsiedzi – potwory: Bezkajku i Szefuncio, które dzieci doskonale znają z telewizji. Panie nauczycielki i bibliotekarki poczuły się jak w dzieciństwie- specjalnie dla nich pan Andrzej przywiózł ze sobą Kulfona oraz Zająca Poziomkę. Przy okazji prezentacji wszystkich lalek dzieci mogły wcielić się w rolę aktorów. Były śmieszne dialogi oraz wspólne śpiewanie znanych piosenek pana Andrzeja.
Na zakończenie dzieci zadawały pytania autorowi. Uśmiechnięte i zadowolone dzieci z żalem żegnały pana Andrzeja. Uczestnicy spotkania chętnie kupowali jego książeczki i mogli uzyskać autograf z osobistą dedykacją.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.iany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem