Wyjazd do Europejskiego Centrum Bajki
27-09-2017

PacanówW nagrodę za czytelnictwo troje uczniów z naszej szkoły pojechało na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Byli to Emilia Ścierska z kl. IVd, Weronika Martyniak z kl. IIIc i Miłosz Sadkowski z kl. VIb. Organizatorem wycieczki była Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu, która przygotowała wyjazd w ramach Święta Książki.

Po przyjeździe na miejsce uczestnicy najpierw relaksowali się w bajkowym ogrodzie. Ich uwagę przykuły dwie prawdziwe kozy, które dały popis walcząc ze sobą na rogi. Następnie wszyscy ruszyli przez mysią dziurę w „Bajkowy Świat". Przewodnikiem wycieczki był Czerwony Kapturek. Dzieci obejrzały unikalną ekspozycję, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. Podróż przez baśniowe krainy była pełna obrazów, dźwięków, barw, zaskoczeń. Najwięcej wrażeń zrobił zaczarowany pociąg, który porwał pasażerów do świata wyobraźni. Wyprawa odbywała się przez krainy geograficzne Europy, podczas której spotykane były stwory z różnych stron świata. Dzięki temu dzieci zauważyły podobieństwa i różnice między baśniowymi światami różnych narodów.

Na zakończenie wycieczkowicze zostali zaproszeni na pyszny obiad, podczas którego spotkały się dzieci z różnych szkół w Polsce noszących imię Kornela Makuszyńskiego.

Dziękujemy Bibliotece Miejskiej w Oświęcimiu za wspaniały wyjazd.