Rekordowy piknik czytelniczy 2017
01-06-2017

piknikrekord1 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pobijania rekordu czytania w jednym momencie. Inicjatorem akcji był miesięcznik Biblioteka w szkole. Celem akcji była przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zainicjowanie mody na czytanie oraz zaprezentowanie, że młodzi CZYTAJĄ . Wszyscy uczniowie z klas I, II, III, IV V i VI obecni w tym dniu w szkole wraz z nauczycielami z książkami w rękach wyszli na trawkę przed szkołę. Rozłożyli się wygodnie na kocach, by zagłębić się w lekturach.

Chętnie pokazywali swoim kolegom, co czytają. Klasa IVc przygotowała plakat promujący czytanie z ciekawymi hasłami. Kilkoro uczniów zdecydowało się czytać do mikrofonu fragmenty przyniesionych ze sobą lektur. Na zakończenie wszyscy wspólnie pozowali do zdjęcia konkursowego.
Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord!!! Dziś czytało nas 422 osoby! Dziękujemy, że włączyliście się do akcji. Mamy nadzieję, że piknik się podobał i teraz sami będziecie w ten sposób spędzać swój wolny czas - z książką na kocyku.