Ogólnopolska Nagroda Literacka w MBP
13-10-2016

nagroda w MBP13 października 2016r. po raz 23. wręczona została statuetka Koziołka Matołka dla najlepszej książki dla dzieci wydanej w 2015 r. Uroczystość odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu.Uczniowie naszej szkoły z klasy Vc i VIc wzięli udział w tym wydarzeniu. Ola i Konrad mieli zaszczyt odczytać werdykt młodych czytelników, którzy po raz pierwszy oprócz tradycyjnego dorosłego jury wybierali najlepszą według nich książkę. Klasy Vc i VIc przygotowały się do tej chwili poprzez udział w warsztatach

Koziołkowe nominacje, czytanie wybranych książek nominowanych do konkursu oraz udział w głosowaniu. Decyzją młodych czytelników 1. miejsce zajął Marcin Prokop za książkę Longin. Tu byłem wydaną przez wydawnictwo Znak, 2. miejsce zajęła książka Ireny Landau Ostatnie piętro (wyd. Literatura), a 3. książka Agnieszki Budzisz - Marchlewskiej Dwie siostry i wiedźma wydana przez wydawnictwo Skrzat.
Koziołka przyznanego przez dorosłe jury Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego otrzymała Zuzanna Orlińska za książkę "Stary Noe". Wyróżnienia przyznano Grażynie Bąkiewicz za książkę "Ale historia... Mieszko ty wikingu" i Agnieszce Suchowierskiej za książkę "Mat i Świat".
Podczas gali zgromadzeni goście obejrzeli przedstawienie przygotowane przez przedszkolaków, ciekawą prezentację nominowanych książek oraz wzięli udział w zagadkowym konkursie. Nagrody książkowe otrzymały Oliwia z VIc, Ola A. i Ola S. z Vc. Po uroczystej gali uczniowie obejrzeli wystawę Wielka zabawa z książkami.