Ranking na najlepszego Czytacza
20-06-2016

czytaczNasza szkoła wzięła udział w V edycji "Rankingu na najlepszego Czytacza w roku szkolnym 2015/2016". Organizatorem konkursu jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie – Filia w Oświęcimiu. Konkurs obejmuje wszystkie szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie z powiatu oświęcimskiego.

Celem konkursu jest:

• rozbudzenie zainteresowania literaturą i książką

• propagowanie czytelnictwa wśród uczniów

• promowanie czytania jako wartości

• promocja książki

• utrwalanie nawyku obcowania z książką

• podnoszenie kultury czytelniczej

Kryterium wyłonienia kandydatów na etapie szkolnym jest liczba przeczytanych przez nich książek od 1 września 2015 r. do 31 maja 2016 r. oraz ich wykaz, który sporządza bibliotekarz. Spośród wszystkich zgłoszonych szkół wybieranych jest trzech najlepszych uczniów w 3 kategoriach wiekowych i to oni otrzymają tytuł CZYTACZA ROKU oraz nagrody ufundowane przez Bibliotekę Pedagogiczną w Oświęcimiu. Jeden uczeń spośród wszystkich szkół z największa ilością przeczytanych książek otrzymuje tytuł Czytacza XXL. Emilia Ścierska z klasy IId otrzymała tytuł "CZYTACZA XXL" (przeczytała 154 książki), a Weronika Martyniak z klasy Ic wyróżnienie (przeczytała 94 książki). Uroczyste spotkanie finałowe z laureatami i ich opiekunami połączone z wręczeniem nagród odbyło się 22 czerwca w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej.