Spotkanie autorskie 2a,2b, 2d i 3b z Tomem Justyniarskim
15-03-2016

We wtorek 15 marca 2016 r. uczniowie klas IIa, IIb, IId i IIIb wzięli udział niezwykle ciekawym spotkaniu autorskim. Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a jego gościem był Tom Justyniarski - autor nowej lektury szkolnej.

Pan Justyniarski jest rzecznikiem prasowym Towarzystwa Obrony Zwierząt, pedagogiem, trenerem, podróżnikiem (zwiedził ponad 60 krajów świata), a przede wszystkim miłośnikiem dzieci i zwierząt. Jest również pomysłodawcą pierwszego w Polsce i w Europie „Okienka Życia dla zwierząt".
Swoje obserwacje świata zwierząt postanowił spisać na kartach książki pt. „Psie Troski... czyli o wielkiej przyjaźni na dwa serca i cztery łapy", którą w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej rodzice i nauczyciele uznali za najlepszą. Ta nowela opisuje historię przyjaźni suki Bety i dziesięcioletniego chłopca – Adasia.
Podczas spotkania autorowi towarzyszyła mała chihuahua o imieniu Sonia. Dzieci były zachwycone obecnością pieska. Pisarz uczył psiego języka, tłumaczył, że człowiek jest odpowiedzialny za swego pupila i powinien go traktować jak członka rodziny. Wielokrotnie powtarzał uczniom 3 ważne hasła, które są przesłaniem jego spotkań: ZWIERZĘTA TO NASZA RODZINA, ZWIERZĘTA CZUJĄ TAK JAK MY
i ZE ZWIERZĘTAMI TRZEBA ROZMAWIAĆ.
Niektórzy opowiedzieli swoje historie, jak ratowali zwierzęta i pisarz mianował ich obrońcami zwierząt. Na zakończenie każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z autorem Psich trosk oraz Sonią. Każdy też mógł zakupić lekturę i zdobyć autograf pisarza. W szkolnej bibliotece czeka już na Was ta książka. Zapraszamy do czytania. Niedługo ukaże się kolejna publikacja Toma Justyniarskiego – „Mój przyjaciel bocian". Polecamy.