Randka w ciemno z książką-Walentynki 2016
12-02-2016

Randka w ciemno z książką:-)

Z okazji Walentynek biblioteka zorganizowała akcję czytelniczą Randka w ciemno z książką. Uczestnicy Klubu Czytelnika wraz z panią bibliotekarką najpierw wybrali kilkadziesiąt książek. Potem na serduszkach wypisali kogo może zainteresować dany tytuł np. dla fanów piłki nożnej, dla wielbiciela kotów, dla tych, co mają rodzeństwo, dla tych, którzy chcą świetnie mówić po angielsku itp. Były też i takie: „Masz problem z nadopiekuńczą babcią? Rodzice nie zgadzają się na psa? Przeczytaj to!" lub „Uwaga! Mnóstwo niebezpiecznych przygód. Jeśli się boisz – nie czytaj!". Następnie opakowali książki w szary papier, przewiązali sznurkiem i ozdobili serduszkami. Doczepili również przygotowane wcześniej krótkie opisy. Już w fazie przygotowań sterta walentynkowych prezencików intrygowała czytelników. Musieli poczekać jednak cierpliwie do dnia akcji.
W Walentynki od samego rana w bibliotece panował wielki ruch. Na randkę w ciemno z książką zdecydowało się mnóstwo uczniów. Nie dla wszystkich starczyło tych „walentynkowych", ale za to sami mogli zdecydować, co przeczytać. Mamy nadzieję, że wszystkie „randki" będą udane :)