Spotkanie z Renatą Piątkowską
19-05-2014

16 maja 2014r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu odbyło się spotkanie autorskie z panią Renata Piątkowską. Uczestniczyły w nim klasy IVb i Vb. Promowała ona swoją najnowszą książkę Wszystkie moje mamy, która w oparciu
o wydarzenia historyczne nawiązuje do tematu 2500 żydowskich dzieci uratowanych przez Irenę Sendlerową. Podczas spotkania omówione zostały również prawa dziecka, których podstawy stworzył Janusz Korczak.

Głównym bohaterem książki jest Szymon Bauman, kilkuletni żydowski chłopczyk, który trafia do warszawskiego getta. Z jego perspektywy autorka opowiada historię, w jaki sposób został uratowany, jak trafiał do dobrych ludzi, którzy z narażeniem swojego życia pomagali jemu i innym w czasie wojny.

Książka Wszystkie moje mamy Renaty Piątkowskiej bierze udział w Festiwalu Literatury Dla Dzieci. Można na nią głosować, by otrzymała nagrodę najlepszej książki dla dzieci 2013 roku (http://fldd.pl/glosowanie/id,85-wszystkie_moje_mamy.html)

W naszej szkolnej bibliotece możecie wypożyczyć tę książkę oraz Wieloryba, za którego autorka otrzymała Literacką Nagrodę
im. Kornela Makuszyńskiego. Polecam!!!