Konkurs pięknego czytania
10-06-2013

W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom został zorganizowany Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Przeznaczony był on dla uczniów wszystkich klas.
Celem konkursu była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą.

Konkurs stwarzał również możliwości prezentacji własnych umiejętności i porównania ich z umiejętnościami innych. Uczył rywalizacji w miłej atmosferze oraz kształcił umiejętności pięknego czytania.
Reprezentanci klas musieli przygotować fragment tekstu wybrany przez siebie, dostosowany do własnych umiejętności, możliwości i zainteresowań. Po zaprezentowaniu go komisja konkursowa wskazywała kolejny tekst, którego fragment uczestnicy czytali bez przygotowania.
Konkurs przebiegał w ciepłej, spokojnej i kameralnej atmosferze. Trwał przez dwa dni. Wzięło w nim udział 35 osób. Jury złożone z pań polonistek oraz pani bibliotekarki oceniało płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i dykcję oraz interpretację czytanego tekstu. Wybrano zwycięzców na poziomie każdej klasy.
Z klas pierwszych najlepszy okazał się 6-letni Jan Pieszko z Ia. Spośród drugoklasistów jury postanowiło nagrodzić Iwonę Strózik z IIc, a trzecioklasistów – Julię Pomietlak z IIIb. W klasach czwartych zwyciężyła Kaja Patrzyk z IVa, a w piątych – Jakub Pawłowski z Vb. Spośród szóstoklasistów najlepiej została oceniona Ada Nasiłowska z VIc. Ponadto jury przyznało wyróżnienia dla Miłosza Sadkowskiego z Ib i Katarzyny Sokal z VIa.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, dziękujemy za udział i przygotowanie się do konkursu. Mamy nadzieję, że zetkniecie się w życiu z wieloma wspaniałymi książkami i przeżyjecie fantastyczne przygody! Wszystkim życzymy, abyście mieli w sobie ciekawość świata i otwarcie na to, co niedostępne dla osób bez wyobraźni.