Konkurs w MBP "Z ekologią na ty"
17-04-2013

16 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się Międzyszkolny Turniej Klas Trzecich pod hasłem „Z ekologią na Ty". Naszą szkołę reprezentowała klasa IIIb z trzyosobową drużyną, w której skład weszli: Emilia Polak, Emilia Pasierbek i Kacper Komendera. Pozostała część klasy również uczestniczyła w turnieju przygotowując ekologiczny plakat zachęcający do dbania o przyrodę, zdobywając dla swojej drużyny dodatkowe punkty i dopingując ją gorąco przygotowanymi transparentami i zagrzewającymi do walki hasłami! Podczas turnieju uczestnicy wykazali się szeroką wiedzą z zakresu zagrożeń, zanieczyszczeń i ochrony środowiska, znajomości znaków ekologicznych, symboli Parków Narodowych, ich rozmieszczenia na mapie oraz gatunków roślin i zwierząt chronionych w Polsce. Nasza szkolna drużyna zajęła PIERWSZE miejsce i zdobyła tytuł Najlepszych Ekologów!!!