Spotkanie z autorem książek - Pawłem Beręsewiczem
24-09-2019

Klasy 2b i 6e miały przyjemność wziąć udział w spotkaniu z cenionym i lubianym autorem książek dla dzieci i młodzieży Pawłem Beręsewiczem. Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Pisarz jest autorem licznych opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci oraz laureatem wielu nagród literackich. Paweł Beręsewicz przedstawił się dzieciom jako pisarz, tłumacz i „najgroźniejszy” nauczyciel języka angielskiego. Najbardziej popularne jego książki to: „Noskawery”, „Wszystkie lajki Marczuka”, „Czy wojna jest dla dziewczyn”, „Na przykład Małgośka”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, seria o rodzinie Ciumków, oraz wiele innych wielokrotnie nagradzanych historii wesołych, tajemniczych, bardzo ciekawych, a przede wszystkim mądrych.
Podczas spotkania panowała przyjazna atmosfera. Kilku wybranych uczniów miało przyjemność osobiście pogawędzić o książkach z autorem przy filiżance herbaty lub kawy. Autor w osobliwej formie prezentował swoje książki, pokrótce je omawiając. Skutecznie zachęcił do sięgnięcia po swoją twórczość, gdyż po powrocie do szkoły uczestnicy spotkania wypożyczyli prezentowane książki.