Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych
31-10-2012

clip 03

Przez cały październik 2012r. w naszej bibliotece trwały obchody Święta Bibliotek Szkolnych pod hasłem Biblioteki szkolne kluczem do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

W tym roku w ramach tego święta zorganizowane zostały:

• Zbiórka książek - zebranych zostało 76 książek i 22 płyty CD. Szczególnie dziękujemy uczniom Dawidowi z IIa, Oliwii z IVa, Karolowi, Marysi i Izie z VIc oraz nauczycielom, którzy wsparli szkolne zbiory
  • Fotozagadki „Co to za miejsce?" – czyli odgadywanie ze starych zdjęć miejsc naszego miasta. Wykorzystana w tym celu została Fotogaleria XX wieku na portalu www.kasztelania.pl
  • Akcja „Z książką na słodko", podczas której każdy, kto wypożyczył książkę dostawał cukierka
  • Konkurs „Mistrz słownika", w którym wzięło udział aż 63 uczniów. Konkurs miał na celu wykazanie się umiejętnością posługiwania się słownikiem. Polegał na wyszukaniu w odpowiednim słowniku podanych haseł i zapisaniu strony, na której się znajdują. Konkurencja była wykonywana w parach. Szybsza osoba z każdej pary była nagradzana słodyczem.
  • Konkurs plastyczno – informacyjny „Oświęcim wczoraj, dziś, jutro". Zadaniem uczestników było namalowanie dowolną techniką jak wyobrażamy wybrane miejsce z naszego miasta w przyszłości. Jury nagrodziło:

z klas I-III:

• Aleksandra Semper z kl. Ic,