Nagroda Literacka
18-10-2012

Zobacz galerię:

Nagroda Koziołka Matołka

18 października 2012r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości wręczenia Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Była to już 19 edycja konkursu dla współczesnych, żyjących pisarzy, tworzących dla dzieci
i młodzieży.
Jury pod przewodnictwem profesor Joanny Papuzińskiej tegoroczną statuetkę Koziołka Matołka przyznało pani Renacie Piątkowskiej za książkę pt. Wieloryb wydaną przez Wydawnictwo Literatura. Ponadto wyróżniono Olgę Masiuk, za książkę Lenka, Fryderyk i podróże (Wydawnictwo Literatura) i Emilię Kiereś za książkę Brat (Wydawnictwo Akapit-Press).
Oficjalną część spotkania poprzedziły występy teatrzyku Rozwesołek,w którym występował między innymi Rafał Kinalski - uczeń naszej szkoły. Niektóre dzieci skorzystały z możliwości zakupu na kiermaszu najnowszych książek polecanych dla dzieci. Do szkolnej biblioteki również zostały zakupione dwie pozycje. Jedna to nagrodzony Wieloryb Renaty Piątkowskiej, druga Kanapka i innych wierszy kapka Agnieszki Frączek, której ilustratorem jest Bohdan Butenko (w spotkaniu autorskim z p. Butenko uczestniczyliśmy dwa dni wcześniej).
Po uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień uczniowie wzięli udział w spotkaniu autorskim ze zwyciężczynią p. Renatą Piątkowską. Autorka zaprezentowała kilka swoich książek, opowiedziała zabawne i ciekawe sytuacje, które wydarzyły się przy ich tworzeniu. Była również okazja do wysłuchania fragmentów nagrodzonego Wieloryba i innych pozycji autorki. Na zakończenie każdy mógł zdobyć na pamiątkę autograf twórczyni.