Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sp4_oswiecim@poczta.onet.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biblioteka

Wielka Liga Czytelników
31-01-2019

W listopadzie nasza szkoła przyłączyła się do IV Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Jest to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas 1 – 8 szkół podstawowych, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: klasy I – IV i V – VIII. Celem konkursu jest między innymi wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych i równocześnie: - promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; - integracja międzypokoleniowa poprzez wspólne czytanie literatury budującej więzi rodzinne - wykorzystanie nowoczesnych technologii do promocji czytelnictwa (strona www, serwery bazodanowe); - promocja systematyczności, efektywnego zarządzania czasem i intensywnej pracy z tekstem wśród uczniów szkół podstawowych. Do pierwszego etapu – szkolno-bibliotecznego zgłosiło się 33 uczniów. Polegał on na indywidualnym zdobywaniu sprawności czytelniczych, czyli zaliczeniu na co najmniej 80% testów z 6 różnych książek. Do testów kwalifikacyjnych dopuszczonych zostało 15 uczniów – ośmiu z kl. I-IV i siedmiu z kl. V-VIII.
Oto wyniki:

 

Klasy I-IV:

Emilia M. z kl. 2b – 100 pkt.             - przechodzi do etapu powiatowego

Karina K. z kl. 3b – 94 pkt.

Szymon S. z kl. 4a – 94 pkt.

Julia W. z kl. 3b – 86 pkt.

Aneta B. z kl. 2a – 100 pkt.   - przechodzi do etapu powiatowego

Jagoda G. z kl. 4c – 95 pkt.   - przechodzi do etapu powiatowego

Klasy V-VIII

Julia P. z kl. 7c – 100 pkt.      - przechodzi do etapu powiatowego

Krzysztof G. z kl. 6c– 97 pkt.

Joanna G. z kl. 6c – 97 pkt.

Arleta K. z kl. 7a – 100 pkt. - przechodzi do etapu powiatowego

Emilia Ś. Z kl. 5d – 99 pkt.

Natalia M. z kl. 7c – 100 pkt.            - przechodzi do etapu powiatowego

Franciszek S. z kl. 6b – 97 pkt.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i aktywny udział. Byliście wszyscy wspaniali i wykazaliście się wielką wiedzą z zakresu przeczytanych książek. Wszyscy otrzymujecie 6 z języka polskiego. Gratulujemy.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.