Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sp4_oswiecim@poczta.onet.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Biblioteka

3 dniowe Święto Książki Dziecięcej
19-10-2018

W dniach 17-19 października uczniowie naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w trzydniowym Święcie Książki Dziecięcej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu. Zorganizowane ono zostało w ramach 25. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Już po raz trzeci przedstawiciele oświęcimskiej Czwórki – Milena i Szymon z klasy 4a, mieli zaszczyt odczytania, podczas Gali wręczenia nagród, werdyktu jury dziecięcego. Ponadto brali udział w licznych spotkaniach autorskich z pisarzami i ilustratorami.
Klasy 5a, 5b i 5c miały okazję uczestniczyć spotkaniu z panią Renatą Piątkowską, które dotyczyło jej książki pt. Wszystkie moje mamy.


Z kolei klasa 5e wzięła udział w spotkaniu z panią Katarzyną Ryrych na temat najnowszej książki pt. Apoteker, opowiadającej o Tadeuszu Pankiewiczu, krakowskim aptekarzu z czasów II wojny światowej.
Kolejnym niezwykle ciekawym wydarzeniem były warsztaty z ilustratorem panem Danielem de Latour, w których wzięły udział klasy 2c i 3b. Uczniowie przygotowywali małe kieszonkowe pokoiki dla świnek bohaterek książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel Kamienica.
Tematyką ekologii oraz ochrony praw zwierząt zainteresował pan Adam Wajrak, znany ekolog, uczniów klasy 8c. Spotkanie odbyło się bezpośrednio po uroczystej Gali, po odebraniu wyróżnienia za książkę pt. Lolek.
Niektórzy pisarze i ilustratorzy udzielili krótkich wypowiedzi zachęcających do czytania książek dla telewizji Fakty Czwórki. Zapraszamy do ich obejrzenia.

 

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.