Spotkanie z Cezarym Harasimowiczem
14-09-2018

W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości klasy 4b, 4c i 5d wzięły udział w ciekawym wydarzeniu. Było to spotkanie autorskie z panem Cezarym Harasimowiczem, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu.
Cezary Harasimowicz to polski scenarzysta, aktor, dramaturg i pisarz. Jest autorem kilku książek dla dzieci między innymi „Mirabelki". To właśnie ta opowieść była głównym tematem spotkania uczniów z pisarzem.
Mirabelka to nie jest bajka. To historia drzewa, które naprawdę rosło na warszawskim Muranowie. Przetrwało wojnę, getto, zagładę, stalinizm, budowę okolicznych domów, ale nie przetrwało naszych czasów. Ścięto go podczas budowy apartamentowca... Na szczęście pestki mirabelki zawędrowały z dawnym mieszkańcem Nalewek aż do Waszyngtonu, skąd... drzewo powraca właśnie do Warszawy.
Podczas spotkania uczniowie mieli okazję posłuchać fragmentów książki czytanych przez gościa, obejrzeć krótką prezentację o autorze oraz zadać nurtujące czytelników pytania. Nie zabrakło wspólnych zdjęć oraz krótkiego nagrania do szkolnej telewizji Fakty Czwórki. zobacz