Podziękowanie za udział w akcji "Jak nie czytam jak czytam"
18-09-2018

jak nie czytamBardzo nam miło, że otrzymaliśmy wspaniałe podziękowanie za udział w akcji pobijania rekordu czytania "Jak nie czytam jak czytam" oraz udało am się wylosować jedną z nagród. Jest to zestaw 4 książek Ewy Białołęckiej "Kroniki drugiego kręgu" oraz 2 torby eko na zakupy i karty z cytatami. zobacz

Oto list:

Szanowni Państwo,

w imieniu redakcji Biblioteki w Szkole chciałbym serdeczne podziękować za Państwa udział w akcji Jak nie czytam, jak czytam, w trakcie której 406 825 osób z całej Polski czytało książki.

Gratulujemy pomysłów, zapału, świetnej organizacji i pozytywnej współpracy z uczniami. Dziękujemy za ciężką pracę włożoną w przygotowania i odwagę, której często wymaga podjęcie się wyzwania.

Mam nadzieję, że akcja przyniosła Państwu satysfakcję. Cieszy nas, że biblioteki kolejny raz wspólnie udowodniły, że są w stanie zorganizować najpopularniejszą akcję czytelniczą w Polsce.
Zdjęcia przedstawiające zaczytanych uczniów, pozytywne komentarze w sprawozdaniach czy tysiące relacji w lokalnych mediach udowadniają, że akcja realizuje założenia miłego czytelniczego święta, które może być wizytówką pozytywnej działalności bibliotek.
Wyłoniliśmy laureatów i rozlosowaliśmy nagrody.
(...)

Nie udało nam się pobić rekordu, ale w tym roku spodziewaliśmy się tego. Choćby dlatego, że zeszłoroczny był bardzo wyśrubowany i na każdym kroku podkreślaliśmy, by nie walczyć frekwencję za wszelką cenę, tylko skupić się na radości z czytania i dobrej zabawie. Bo nie chodzi przecież o rekord, tylko o miłe wspomnienia związane z książką wśród każdego ucznia biorącego udział w akcji.

Jeszcze raz bardzo dziękuję, że są Państwo w gronie aktywnych placówek, w których lubi się czytać i że z sukcesem kontynuujemy organizację corocznych, wspólnych akcji w bibliotecznym gronie.

Jan Wasilewski

Redakcja "Biblioteki w Szkole