Wycieczka do Centrum Edukacji Lotniczej
04-12-2017

lotniskoUczniowie klas 3a i 3b wybrali się na ciekawą wycieczkę. Odwiedzili Centrum Edukacji Lotniczej w krakowskim Airporcie. To unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację.

Dzieci obejrzały teatrzyk o tematyce lotniczej oraz prezentację na temat historii lotnictwa. Dowiedziały się co można zabrać na pokład samolotu, co należy spakować do bagażu nadawanego w check-inie i dlaczego trzeba pojawić się na lotnisku 2-3 godziny przed odlotem. Zapoznały się też z procedurą odprawy oraz zachowania w samolocie. Miały też okazję obejrzeć całą infrastrukturę terminalową.

Były puzzle, układanki, kabina pilota, gdzie można wirtualnie posterować samolotem. Każdy spróbował swoich sił jako pilot na symulatorze. Na zakończenie wizyty uczniowie poznali robota humanoidalnego o imieniu Sanbot. Było ciekawie i pouczająco.