Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sp4_oswiecim@poczta.onet.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Wycieczka do Centrum Edukacji Lotniczej
04-12-2017

lotniskoUczniowie klas 3a i 3b wybrali się na ciekawą wycieczkę. Odwiedzili Centrum Edukacji Lotniczej w krakowskim Airporcie. To unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację.

Dzieci obejrzały teatrzyk o tematyce lotniczej oraz prezentację na temat historii lotnictwa. Dowiedziały się co można zabrać na pokład samolotu, co należy spakować do bagażu nadawanego w check-inie i dlaczego trzeba pojawić się na lotnisku 2-3 godziny przed odlotem. Zapoznały się też z procedurą odprawy oraz zachowania w samolocie. Miały też okazję obejrzeć całą infrastrukturę terminalową.

Były puzzle, układanki, kabina pilota, gdzie można wirtualnie posterować samolotem. Każdy spróbował swoich sił jako pilot na symulatorze. Na zakończenie wizyty uczniowie poznali robota humanoidalnego o imieniu Sanbot. Było ciekawie i pouczająco.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.iany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem