Dzien Patrona Szkoły 2017
28-11-2017

We wtorek 28.11.17r. w naszej szkole odbył się DZIEŃ PATRONA SZKOŁY, który obchodzimy jako DZIEŃ RADOŚCI. Wiemy, że nasz patron Stanisław Wyspiański nie tylko pisał, ale także malował. Wśród jego prac znalazły się takie, które przedstawiały motyle. Dlatego w tym roku motywem przewodnim naszego święta stały się te piękne, kolorowe owady. Klasy młodsze przygotowały papierowe motyle, które ozdobiły hol naszej szkoły. Uczniowie mogli także w tym dniu przebrać się za te piękne stworzenia. Wszystkie pomysły na stroje zostały sfilmowane, a najlepsze zostaną nagrodzone.
Świętowanie odbyło się również w bibliotece. Każdy kto wypożyczył trzy książki w tym dniu otrzymał drobny upominek.
Na dolnym holu przez cały tydzień podziwiamy, także wystawę prac poświęconą naszemu patronowi. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace plastyczne, które
w niczym nie ustępują pracom świetnych malarzy. Może niektórzy pójdą w ślady Wyspiańskiego? Kto wie? zobacz