24 gala Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej

„Zawiła historia niesfornego Kacperka", Katarzyna Michalec, wyd. Adamada,

„Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek", Kasia Nawratek, wyd. Ezop,

„Koniec świata nr 13", Katarzyna Ryrych, wyd. Literatura,

„Teatr niewidzialnych dzieci", Marcin Szczygielski, wyd. Instytut Wydawniczy Latarnik,

„Ala Baba i dwóch rozbójników", Joanna Wachowiak, wyd. BIS,

„Chłopiec z Lampedusy", Rafał Witek, wyd. Literatura.

Jury konkursu przyznało 2 wyróżnienia, które trafiły do Andrzeja Marka Grabowskiego, za książkę „Dziewczynka ze srebrnym zębem" (wyd. Media Rodzina) oraz Marcina Szczygielskiego za książkę „Teatr Niewidzialnych Dzieci" (wyd. Instytut Wydawniczy Latarnik). Główną nagrodę odebrała Kasia Nawratek za książkę „Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek" wyd. Ezop).
Dwoje uczniów z klasy VIa - Natalia Paczkowska i Mateusz Chudy mieli zaszczyt odczytać werdykt czytelników, którzy po raz drugi wybierali najlepszą książkę wydaną w 2016 roku. Statuetkę Koziołka Matołka zdobył pan Marcin Szczygielski za książkę "Teatr niewidzialnych dzieci" wydaną przez Instytut Wydawniczy Latarnik.