"PRL - Proszę nie Ruszaj Laptopa"
14-06-2017

p. Anety Górskiej- Janusz, z reżyserią p. Katarzyny Szczepanik i p. Anety Górskiej – Janusz i scenografią p. Katarzyny Szczepanik i p. Karoliny Ziobro. Zadanie aktorskie było o tyle trudne, iż w trakcie trwania spektaklu trzeba było przenieść widzów 30 lat wstecz, co dla dzieci ośmioletnich było nie lada wyzwaniem. Jak zawsze jednak prawie dwudziestka aktorów poradziła sobie znakomicie. Przedstawicielami czasów współczesnych byli zabiegani mama i tata – Aleksandra Kłusek i Jan Stanula, rodzice Ady i Angeli – Maja Bęc i Justyna Szołek, które to właśnie muszą udać się na ODWYK z powodu uzależnienia od komentowania zdjęć na portalu społecznościowym. Dzieje się to za sprawą tajemniczych stworów, w tych rolach Antonina Jędrzejewska, Tymoteusz Jędrzejewski, Karolina Grzybek, Martyna Osiewicz, Maria Dzięgiel, Wiktoria Wędrzyk oraz niebieskiej czarodziejki – w tej roli niezastąpiona i fantastyczna Emilia Zięba. Świat lat 80-tych czy 90-tych nie oferuje komórek czy wielkiej ilości sklepów, ale oferuje mnóstwo przyjaciół – Julia Rudiak, Weronika Kopeć, Kinga Wasińska, bardzo przystojnego Tomka w którym można się od razu zakochać – Bartłomiej Gabryś, sprzątające mamy, na które zawsze można liczyć – Amelia Chodorowicz, Maja Banasiak, Natalia Stachura oraz niezwykle uprzejmego sąsiada Heńka pilnującego kolejki za cukrem – Jakub Lukesh. Szary świat może nie miał wiele błyskotek do zaoferowania, jednakże podsumowując słowami naszych głównych bohaterek:
-„Ada, ja tutaj w godzinę znalazłam nowych przyjaciół, zakochałam się, a ktoś kto mnie nawet nie zna zaprasza mnie do domu na kompot! A tak spędziłabym tą godzinę komentując bez sensu zdjęcia ludzi, którzy wcale nie są moimi przyjaciółmi!"
- „Angela, życie przecieka nam między palcami."
Mając nadzieję, iż Państwu życie nie będzie przeciekać między palcami, po odczytaniu zamknijcie komputer 