Odznaka za zasługi sportowe dla szkoły
30-10-2013

Podczas uroczystości nagrodzono osoby i instytucje promujące sport w szkołach województwa małopolskiego.
Uroczystość odbyła się w Mieście S

olnym, czyli kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Wieliczce. Zorganizował ją MSZS przy współpracy z wielickim samorządem. W małopolskich obchodach jubileuszu 60-lecia Szkolnego Związku Sportowego wzięło udział blisko 500 osób. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. przedstawiciele władz województwa - Urzędu Marszałkowskiego i Wojewody Małopolskiego, urzędów miast, gmin
i powiatów, Małopolskiego Kuratorium Oświaty oraz działacze SZS, na czele z prezesem Zarządu Głównego SZS Wojciechem Ziemniakiem - posłem na Sejm.
Podczas uroczystości Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Oświęcimiu otrzymała przyznaną jej przez Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego w Warszawie Zbiorową odznakę Za zasługi w rozwoju sportu młodzieży szkolnej. Nagrodę z rąk prezesa SZS Pana Wojciecha Ziemniaka odebrała pani Dyrektor szkoły Joanna Kuźma.
Odznaka ta przyznawana jest trenerom oraz innym osobom wyróżniającym się szczególną aktywnością i uzyskującym wybitne osiągnięcia w działalności
w zakresie sportu. Niewątpliwie przyczynili się do tego nauczyciele–wuefiści pracujący w szkole, a w szczególności pan Stanisław Krzyżak. Niejednokrotnie jego wychowankowie uzyskiwali wysokie lokaty w zawodach miejskich, rejonowych, wojewódzkich a nawet ogólnopolskich. Przykładem może być zdobycie w 2011 roku Mistrzostwa Polski w sztafecie szwedzkiej podczas Vena Sport Festival w Łodzi. Za swoje zasługi pan Stanisław Krzyżak odebrał podczas gali Jubileuszowy Medal 60-lecia SZS.
- Jest to wielkie wyróżnienie dla naszej placówki, szczególnie w Roku Ruchu ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – mówi dyrektor szkoły Joanna Kuźma.
Szkoła Podstawowa nr 4 była jedyną placówką oświatową wśród innych wyróżnionych instytucji takich jak: Urząd Gminy Bobowa, Urząd Gminy Limanowa, Urząd Miasta Krakowa, Gazeta gorlicka.