Prehistoria na tropie jaskiniowców
11-10-2013

Ewolucję praczłowieka oraz jego historię przybliżyła im ciekawa prezentacja oraz warsztaty plastyczne.Podczas prezentacji multimedialnej przenieśli się w czasy prehistoryczne, zdobywali wiedzę oraz sprawności pradawnych mieszkańców ziemi. Zapoznali się z dwoma głównymi okresami prehistorii – paleolitem i neolitem. W części merytorycznej, poznali ślady człowieka pozostawione w jaskiniach – naskalne malowidła, pierwotne naczynia i narzędzia i sposoby zdobywania pożywienia. Szczególną atrakcją była „przebieranka jaskiniowca”, w czasie której wszyscy uczestnicy wcielili się w człowieka kamienia łupanego, aby poczuć klimat tamtych czasów i lepiej je zrozumieć. W drugiej części zajęć odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie wykonywali malunek na kamieniu, maczugi i naszyjniki. Na koniec wspólnie podpisali się swoimi odciskami dłoni na malowidle ściennym, pozostawiając swój prehistoryczny ślad.