Przedstawienie kółka teatralno-językowego
09-05-2013

... a aktorzy tworzący kółko teatralno- językowe w Szkole Podstawowej nr 4 w Oświęcimiu mają dodatkowo ogromne pokłady entuzjazmu, żywiołowości, pomysłowości i energii. Te cechy z pewnością pomagają im podczas wtężonej, ale jakże owocnej pracy podczas zajęć teatralnych, a następnie podczas oficjalnych wystąpień przed dużą publicznością. W tym roku wystąpiliśmy czterokrotnie:

1. "XVII Spotkania Teatralne Teatrałki'2013", Chełmek, 19 kwietnia 2013
2. Powiatowe eliminacje XXVIII Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, Kęty, 8 maja 2013
3. Szkoła Podstawowa nr 4 dla koleżanek, dwukrotnie dla kolegów i nauczycieli, 9 maja 2013

Spektakl "Urodziny" jest owocem pracy p. Anety Janusz i p. Katarzyny Szczepanik oraz wszystkich aktorów spektaklu. Szczególną kreatywnością podczas pisania historii o Królu Pączku, Pani Pączkowej i próbującej odebrać im władzę Lwicy oraz Lwie Pantoflarzu wyróżnili się uczennica klasy 3c Dominika Kudłacik oraz uczeń klasy 3b Tymoteusz Byrski. Byłoby jednak uchybieniem nie wymienić wszystkich, którzy przyczynili się do powstania "Urodzin". Zatem:
Król Pączek to Igor Petruczenko z klasy 1c, który wyuczył się perfekcyjnie największej ilości tekstu; ba, zagrał iście fenomenalnie;
Królowa Pączkowa to Kinga Błazenek z klasy 3c, talent odkryty niestety dopiero w tym roku szkolnym;
Lwica- ach, Lwica! Postać dumna i wyniosła zagrana rewelacyjnie przez Emilię Polak z klasy 3b;
Jej mąż, nieogarnięty nieco acz dobroduszny Lew to postać zagrana przez Tymoteusza Byrskiego z klasy 3b. Dla nieco moc ogromnych podziękowań za dzielne zniesienie wszelkich uciążliwości związanych z zapuszczaniem i modelowaniem grzywy:);
Urocze Pączusie to role odegrane przez fantastycznych uczniów klasy 1b - Jagodę Słowik i Miłosza Sadkowskiego oraz Roksanę Racięcką z klasy 2a, a kreacja dzielnych Lwiątek to zasługa Gabrieli Siatki i Jakuba Wójcika z klasy 1b oraz Mateusza Chudego z klasy 1a. Na przyjęciu pojawili się również goście - Małpy, nad którymi czuwała troskliwa mama Urszula Czebotar z klasy 3b, a jej roztańczone i zdolne dzieci zostały zagrane przez Iwonę Strózik z klasy 2c, Weronikę Olszewską i Zuzannę Patyk z klasy 1c oraz przez Aleksandrę Głowacką z klasy 1b. Pojawiły się również Kwoki, które z mozołem ćwiczyły swój prawie perfekcyjny, ale ciągle udoskonalany układ taneczny: Anita Olejarz, Julia Kramarczyk i Dominika Kudłacik z klasy 3c. Nad całością przedstawienie czuwali Narratorzy- Julia Gworek i Magdalena Firek z klasy 3b, którzy rozpoczęli i zakończyli opowieść, jak na Narratorów przystało. Opowieści jednak nie byłoby, gdyby nie aktorka fenomenalna, potrafiąca wcielić się w każdą rolę - to Kinga Wasińska z klasy 2a, będąca w przedstawieniu Bitą śmietaną godzącą zwaśnionych kuzynów. Gratulujemy talentu wszystkim i każdemu z osobna. Młodzi aktorzy, byliście fantastyczni!

Podziękowania należą się również kilku innym nauczycielom i fantastycznym rodzicom, dzięki którym mogliśmy wystąpić w fantastycznych strojach i z fantastycznym makijażem. Serdeczne dzięki p. Blance Skrobisz za wykonanie makijażu; p. Stanisławowi Krzyżakowi, za to że błąkał się z naszą grupą od jednego miejsca do drugiego, nagrał wszystko co było możliwe, a później poświęcił olbrzymią ilość czasu na zmontowanie filmów i zamieszczenie ich w Faktach Czwórki. Dziękujemy również Rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie przedstawienia, wszystkich, którzy dopilnowali, aby próby mogły odbywać się bez zakłóceń, którzy czuwali nad sumiennością swoich dzieci. Bez Państwa pomocy nie bylibyśmy tak zorganizowani. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Rodziców Igora Petruczenko, Weroniki Olszewskiej i Jagody Słowik za pomoc w zorganizowanie strojów i transportu dekoracji. Jesteśmy wszystkim Państwu bardzo wdzięczne.

Czekając na kolejne przedstawienia życzymy wszystkim naszym uczniom tak wielkiego entuzjazmu w życiu, jaki pokazali na scenie. Bo przecież wszystkim nam o to właśnie chodzi :)
Aneta Janusz
Katarzyna Szczepanik