Wycieczka do Fermy Strusi
21-10-2019

Klasy 2a i 2b wybrały się wspólnie na integracyjną wycieczkę do Fermy Strusi w Bieruniu. Wielką atrakcją było zwiedzanie gospodarstwa, które zamieszkują różne zwierzęta. Dzieci miały okazję obejrzeć strusie australijskie EMU oraz południowo-amerykańskie NANDU, różne rasy kur, kaczek, gęsi, indyki, perliczki a nawet bociana o imieniu Mikołaj, który zadomowił się w Fermie. Wysłuchały wielu ciekawostek na temat hodowli tych zwierząt, ich zwyczajów, a także produktów, które im zawdzięczamy. Główną częścią wycieczki były warsztaty kulinarne polegające na przygotowaniu kapusty do kiszenia. Każdy otrzymał główkę kapusty oraz marchewkę do obrania. Dzieci miały okazję samodzielnie szatkować kapustę, ścierać marchew oraz przyrządzać warzywa do kiszenia we własnych słoikach. Miłym akcentem były także zakupy w regionalnym sklepiku z rękodziełem. Uczniowie opuścili fermę z własnoręcznie przygotowaną kapustą a także kolorowymi malowanymi ptaszkami, konikami brelokami i maskotkami.