Dzień Edukacji Narodowej 2019
14-10-2019

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej, znany również jako Dzień nauczyciela - święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. W naszej szkole był to dzień wolny od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. Samorząd uczniowski przygotował dla wszystkich pracowników szkoły życzenia oraz samodzielnie upieczone pyszne babeczki. W Oświęcimskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie nauczycieli w władzami miasta oraz przedstawicielami władz oświatowych. Po miłym akcencie tanecznym przygotowanym przez oświęcimskie przedszkola nadszedł moment wręczenia nagród pedagogom. Przyznane zostały nagrody prezydenta miasta Oświęcim oraz dyrektorów szkół. Wyróżnieni zostali też nauczyciele, którzy zdobyli kolejny stopień awansu zawodowego.