Bezpieczeństwo pierwszaków
10-09-2019

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji Komendy powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Prowadzący spotkanie zwrócił uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Przypominał zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Wielu pierwszoklasistów, którzy skończyli 7 lat, może już samodzielnie chodzić po ulicy, dlatego tak ważne jest, by znali zasady bezpieczeństwa.

Spotkanie było interesujące i pouczające. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami ćwiczyli w praktyce prawidłowe zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię. W tym celu udali się na przejścia dla pieszych. W obrębie naszej szkoły jest ich sporo. Na ul. Dąbrowskiego są dwa przejścia z sygnalizacją świetlną, pozostałe – na ul Śniadeckiego, Tysiąclecia i Słowackiego bez sygnalizacji. Wychowawcy przypomnieli uczniom 5 najważniejszych zasad przechodzenia przez jezdnię oraz zasady zachowania w stosunku do osób nieznajomych na ulicy. Każdy z uczniów ubrany był w kamizelkę odblaskową, dzięki której był widoczny dla kierujących nawet z dużej odległości.

Pierwszaki – bądźcie uważni na drodze.