Sportowcy czytają dzieciom
04-06-2019

Klasa 1b uczestniczyła w interesującym spotkaniu pod hasłem Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie. Zorganizowała je Miejska Biblioteka Publiczna z okazji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.Pierwszoklasiści z podziwem słuchali sportowców - uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 8 im. Marii Skłodowskiej Curie w Oświęcimiu. Poznawali z bliska takie dyscypliny sportowe jak - pływanie, jazda figurowa na lodzie, piłka nożna. Okazało się, że sportowcy z SP8, z którymi spotkali się nasi uczniowie to prawdziwi pasjonaci i wielokrotni medaliści. Zaprezentowali swoje osiągnięcia w postaci pucharów i medali. Każdy z nich zdradził także tajniki swojego sportu - odpowiadając szczegółowo na zadawane przez gości pytania. Spotkanie było bardzo interesujące.