Kwietniowe konkursy muzyczne
30-04-2019

W kwietniu odbył się XIV Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna 2019” pod honorowym patronatem UNICEF Polska. To największe tego typu wydarzenie artystyczne w Polsce. W konkursie wzięło udział ok. 1,8 tysiąca uczestników! Tak, tak, ale to dlatego, że odbywa się on w kategorii piosenki i tańca a raczej formacji tanecznych. Po raz pierwszy, w finale festiwalu, w kategorii piosenki wziął udział uczeń naszej szkoły- Mateusz Chudy z klasy 7a. Uczestnicy finału zostali wyłonieni spośród nadesłanych nagrań i przesłuchań na żywo. Konkurencja była bardzo duża a poziom wykonawców niesamowity. Mateusz ciągle się uczy, zdobywa sceniczne i wokalne doświadczenie. Tam nie było przegranych. Każdy konkurs rządzi się swoimi zasadami, różne są priorytety jurorów, jednak równie ważna jest zabawa. Tego na „Chrzanowskiej Lokomotywie” nie brakowało, dotarła do końcowej stacji! Za rok, znów zabierze wszystkich chętnych.

W kwietniu odbył się również szkolny konkurs „Polska muzyka rozrywkowa”. Dotychczas bohaterami tego cyklu byli zagraniczni wykonawcy, m.in. Michael Jackson, Elvis Presley, Queen, The Beatles. Muzyka polska ma się czym chwalić. Mamy w naszej historii wspaniałą plejadę kompozytorów, wokalistów, instrumentalistów, jazzmanów, twórców musicali, kabaretów itd. Warto poznawać rodzimą kulturę, żeby o niej opowiadać i ją polecać, w myśl zasady: cudze chwalicie, swego nie znacie. My znamy! Na 100% test napisał Igor Petruczenko z kl. 7c i tym samym zajął I miejsce, 76% i II miejsce- Marek Węglarz z kl.8b, 68% i III miejsce- Piotr Kajm z kl.6b, IV miejsce zajął Norbert Bednarski z kl. 8b. Oczywiście test składał się z dwóch części: pierwsza teoretyczna, druga to nagrania utworów i wykonawców. Serdecznie gratulujemy wyników i życzymy sukcesów w innych szkolnych konkursach muzycznych!