"Czarodziejka" w klasie 1
04-04-2019

Podczas obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole odbywały się zajęcia związane z tym właśnie tematem. My odwiedziliśmy z kamerą pierwszaki. Podczas lekcji uczniowie wysłuchali bajki Joanny Chmielewskiej pt. „Czarodziejka” i wykonali nakrycia głowy w kolorze niebieskim – na znak wsparcia dla osób cierpiących na autyzm. Główną bohaterką bajki, którą poznali uczniowie jest Majka – dziewczynka, która marzy o tym, aby zostać czarodziejką. Nie wie w jaki sposób spełnić swoje marzenie. Na jej drodze pojawia się jednak Kaja – dziewczynka wypowiadająca czarodziejskie zaklęcia. To bajka o tym jak wspaniali są ludzie cierpiący na autyzm oraz o tym, że warto ich zaakceptować i przyjaźnić się z nimi. Koniecznie przeczytajcie. Bajkę znajdziecie w Internecie.