I miejce -Międzynarodowy Konkurs Biblijny Jonasz 2019
04-04-2019

Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Biblijny Jonasz 2019 odbył się w Bielsku Białej. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w kategorii piosenka. Zaśpiewali oni autorską piosenkę zatytułowaną „Modlitwa na trzy”, ułożoną specjalnie na potrzeby tego konkursu. Piosenka nawiązuje do Trójcy Świętej, chrztu Pana Jezusa i oczywiście Ewangelii wg. Św. Łukasza. Autorką tekstu jest p. Małgorzata Pieszko a muzyki p. Krystyna Kubica. Utwór został zaprezentowany z akompaniamentem różnych instrumentów. Na skrzypcach zagrała Natalia Małkus, na flecie poprzecznym- Magdalena Mąsior, na gitarach- Magdalena i Małgorzata Zygmunt, na akordeonie- Miłosz Sadkowski, i na kajonie- Mateusz Chudy. Chór szkolny złożony z 22 osób zaśpiewał w układzie dwugłosowym piosenkę pełną refleksji i wpadającym w ucho refrenem, z dynamiczną częścią rapowaną, z ruchem scenicznym i własnym akompaniamentem. Całości dopełniły: słowo wstępne autorstwa pani Blanki Skrobisz odczytane przez Miłosza Sadkowskiego oraz fragment Ewangelii wg. Św. Łukasza zacytowane przez Maję Jędrochę. Wrażenie zrobił też taniec Olgi Wasińskiej oraz piękne stroje przygotowane przez panią Beatę Tatar. Praca zespołowa nauczycieli i uczniów przyniosła efekty. Gratulujemy zwycięstwa.

Piosenka będzie jeszcze raz zaprezentowana podczas podsumowania konkursu Jonasz w Bielsku- Białej 31 maja.