Konkurs recytatorski "Warkocz pleciony słowami"
28-03-2019

Tegoroczny szkolny konkurs recytatorski odbył się pod hasłem „Warkocz pleciony słowami". Nawiązywał on tematycznie do Dnia Kobiet oraz do Dnia Języka Ojczystego. Uczestnikami tego wydarzenia byli uczniowie klas starszych, którzy mieli przygotować do recytacji dwa utwory: poetycki i prozatorski. Jeden z nich miał być typowym "łamańcem" językowym, naszpikowanym trudnościami, w drugim tekście miała pojawić się postać kobieca. Wszyscy uczestnicy starannie przygotowali utwory i pięknie się zaprezentowali. Jury w składzie: pani Ewa Noga, pani Aneta Janusz oraz pani Barbara Szymczyk zdecydowało przyznać nagrodę główną uczennicy klasy V a - Justynie Szołek oraz pięć wyróżnień. Justyna w sposób niezwykle profesjonalny i urokliwy przedstawiła fragment powieści Bolesława Prusa pt. "Lalka" i będzie reprezentowała naszą szkołę w kolejnym, już powiatowym etapie konkursu recytatorskiego. Wyróżnienia zdobyły: Jagoda Grochal z 4c, Maja Jędrocha i Emilia Ścierska z 5d, oraz Natalia Miłkowska z 5b. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, zapału i wrażliwości na piękno ojczystego języka.