Wycieczka do Muzeum Ratusz Oświęcim
03-04-2019

Zobacz

W tym roku podczas X edycji Jarmarku Kasztelańskiego Muzeum Zamek zorganizuje IGRZYSKA HISTORYCZNE. Będzie to konkurs wiedzy dotyczycący ważnych wydarzeń i postaci z historii naszego miasta, jego zabytków oraz znajomości współczesnego Oświęcimia.

Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział spotkaniu mającym przygotować ich do konkursu. Zwiedzili interaktywną wystawę „W przestrzeniach historii. Dzieje miasta Oświęcimia”, która znajduje się w budynku Ratusza na oświęcimskim Rynku. Poznawali tam historię naszego miasta od najdawniejszych czasów po współczesność.

Uczestnicy konkursu otrzymali od organizatora materiały i opracowania merytoryczne przygotowujące do udziału w konkursie oraz zaproszenie na studyjne zwiedzanie Ratusza. Końcem kwietnia odbędą się eliminacje do konkursu, którego finał będziemy mogli śledzić 5 maja podczas Jarmarku kasztelańskiego. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie dobrze się do niego przygotują.