3a i 3b w Dziennym Domu Pomocy
05-12-2018

Zobacz W dniu 5.12.2018 r. uczniowie klasy 3a i 3b odwiedzili Dzienny Dom Pomocy w Oświęcimiu uczestnicząc w warsztatach międzypokoleniowych. W pierwszej części spotkania odbyły się zajęcia kulinarne, w trakcie, których dzieci wspólnie z seniorami przygotowali ciasto na mufinki. Dzięki tak wspaniałej współpracy mogliśmy skosztować wspaniałych wypieków. Każdy z uczniów i seniorów mógł przyozdobić mufinkę bitą śmietaną i słodkimi dodatkami. W oczekiwaniu na nasze wypieki ozdabialiśmy obrazek renifera, który później zamieściliśmy w ramce, stał się on niezwykłą pamiątką tych zajęć. Zarówno uczniowie jak i seniorzy wykazali się niezwykłą pomysłowością swoich prac. Niespodziankom nie było końca. W trakcie warsztatów odwiedził nas Święty Mikołaj wręczając prezenty. Na twarzach seniorów można było zobaczyć radość z odwiedzin dzieci. Dla uczniów z kolei była to nauka szacunku i empatii w stosunku do osób starszych. Pragniemy podziękować pani dyrektor Dziennego Domu Pomocy oraz wszystkim pracownikom za zaproszenie, przygotowanie warsztatów i stworzenie tak serdeczne atmosfery.