Spotkanie z Kapitanem rezerwy i Jego psem
22-11-2018

Zobacz

Tego, jak niezwykłą relację opartą na więzi i współpracy może utworzyć człowiek z psem uczniowie klas drugich mogli doświadczyć podczas spotkania z Panem kapitanem rezerwy pilotem Wiesławem Jastrzębskim i Jego psem Abi. Efektem tej pozytywnej relacji jest wysoka motywacja psa do wykonywania zadań. A zadania stawiane przed Abi są niecodzienne. Ta śliczna suczka - mieszaniec labradora przygotowywana jest bowiem do wyjątkowo wymagającej roli psa ratowniczego.

Pan Jastrzębski w niezwykle interesujący sposób opowiedział dzieciom o tym gdzie i kiedy wykorzystywany jest pies ratowniczy, czym różnią się jego zadania od zadań psa tropiącego, o śladzie zapachowym, jaki pozostawia po sobie każdy człowiek, o pracy psa górnym wiatrem, poszukiwaniach na gruzowiskach i na otwartym terenie oraz pozytywnych metodach tresury psa w tym kierunku. Dzieci pokochały Abi, a Abi pokochała dzieci :) Serdecznie dziękujemy za wizytę!

Ps. Śledźcie przygody Abi na stronie Perypetie Abi