Gang Słodziaków
29-10-2018

W ramach akcji „Gang słodziaków" uczniowie klasy 1b uczestniczyli w Dniu Głośnego Czytania. W jego ramach nauczyciel oraz chętne dzieci odczytywały poszczególne rozdziały książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków". Uczniowie opowiadali własnymi słowami poznane historie, ilustrowali ulubione Słodziaki, a także wykonywali prace na konkurs przedstawiające dalsze przygody małych bohaterów. Tego samego dnia zorganizowano w klasie również Dzień Słodziaka - dzieci przyniosły do szkoły swoje własne maskotki. Uczniowie zostali zachęceni przez wychowawcę oraz panią bibliotekarkę do korzystania z księgozbioru biblioteki, a w szczególności do czytania innych pozycji autorki „Gangu Słodziaków". Relacja z Dnia Głośnego Czytania pojawi się na portalu www.kulturalnypowiat.pl a także w Szkolnej Telewizji Fakty Czwórki.