Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 4 im. Stanisława Wyspiańskiego w Oświęcimiu

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim tel. 33-84-22-124 fax: 338422124 e-mail: sp4_oswiecim@poczta.onet.pl

bip small


dolacz-do-nas-na-facebooku
fakty4-na-facebooku

sti lewy baner

Gang Słodziaków
29-10-2018

Zobacz W ramach akcji „Gang słodziaków" uczniowie klasy 1b uczestniczyli w Dniu Głośnego Czytania. W jego ramach nauczyciel oraz chętne dzieci odczytywały poszczególne rozdziały książki Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków". Uczniowie opowiadali własnymi słowami poznane historie, ilustrowali ulubione Słodziaki, a także wykonywali prace na konkurs przedstawiające dalsze przygody małych bohaterów. Tego samego dnia zorganizowano w klasie również Dzień Słodziaka - dzieci przyniosły do szkoły swoje własne maskotki. Uczniowie zostali zachęceni przez wychowawcę oraz panią bibliotekarkę do korzystania z księgozbioru biblioteki, a w szczególności do czytania innych pozycji autorki „Gangu Słodziaków". Relacja z Dnia Głośnego Czytania pojawi się na portalu www.kulturalnypowiat.pl a także w Szkolnej Telewizji Fakty Czwórki.

Sześć klas – Ib, IIa,b i c oraz 3a i b, włączyło się ogólnopolską akcję promującą czytanie pod hasłem „Szkolne przygody Gangu Słodziaków". Klasy otrzymały książeczki Renaty Piątkowskiej pod tytułem „Gang słodziaków", które czytały fragmentami podczas zajęć. Ponadto każde dziecko dostało ulotkę -album ucznia, w którym zbierają podpisy rodziców potwierdzające codzienne czytanie. W nagrodę uczniowie w klasie otrzymywali naklejki ze słodziakami. Ulotka zwierała też list do rodziców, w którym podkreślone były zalety głośnego czytania. Klasy te wezmą udział w konkursie na namalowanie dalszych przygód Słodziaków, dzięki któremu biblioteka może wygrać zestaw książek. Trzymajcie kciuki.

ul. Śniadeckiego 26, 32-602 Oświęcim
tel. 33-84-22-124 fax: 338422124
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.